182 Item nocli een scure staende tenden dat cleijn slop neffens de lijnbaene vrij van arffpacht met daer in es gewaerdeert voerxiiij Item nocb bate de Noorthauen poorte een leedicli arffue ge- naeinpt den hil daer de zoutdraegers cavelen bij de stede ende liaer Thesauriren tot anderen tijden verkoft otn te mogen betimmeren, hier gewaerdeert voerviij Item noch buten de Noorthauen poerte op Gouwe een keete met twee pannen ende met twee zelliuijssen al vrij van arff pacht ende heeft geen kost van sellinge ofte zaten te onder houden dan de kaijen die voer de keeten staen. Hier ge waerdeert voerijclxij xiij 6 hij ff- Ten lesten noch twee huijssen staende aen de Nort zijde van der hauendaer ick nu ter tijt in woene daer off dat het minste huijs es vrij van arffpacht ende dat meeste belast met xxviij m. des jaers ende verscijnt sint Jansmisse ende bamisse met een kamer hoff spijcker olijback ende een pat gaende ter straette achter vut al versch ende nijew getim- mert, hier gewaerdeert iijffxvj xiij iij ff. Somma van den huijssen die te cauelen staen vande keeten spijcker schuijre mette huijssen die vercocht zijn tsame ter somrne vanxiiijffxxx xiij fi iiij ff. Hier volght den Huijsraet die int selfde liuijs nv ter tijd es gewaer deert bij Yrouwelijn. Catherina ende Neelken Willem Sijmoensz bejaerde dochters. Eerst op de vloer vant kleijn huijs. Een cantoer met een groen kleet daeropeen pampiere caerte besleghen met noch een berdt daer in staen die grauen van Hollandt. Item een berdekin van olij verwe van Sinte Kristoffel.

Archief | 1878 | | pagina 186