155 met algemeene stemmen besloten nog eenmaal te beproeven of men noordwaarts een' doortocht zou kunnen vinden doch zoo men niet slaagde zich naar straat Nassau te begeven om gezamenlijk de terugreis naar het vaderland te aanvaarden Hier van werd de volgende, door allen geteekende acte opgemaakt. Op huyden den 7 September a°. vijffthien hondert vijffen- tnegentich syn ter begeeerte vanden admirael Cornelis Cor- nelissen vergadert int schip ende coyuyt vanden voorsz. ad mirael de capyteynsschippers ofte opperstuerluyden van alle de schepen ende jachten gedestineert onder 't beleyt vanden voorsz. admirael by noorden om na China ende Japan etc. om te beraetslaen ende met gelycker hant te stemmen ende elck int bysonder sijn beste goetduncken sonder arch off list opentlyc te verclaren beroerende de vervorderinge ofte twederkeeren vande voorsz. voyage ende schepen, dewyle dat de tijt allencxkens begint te verloopen ende de winter coude vorst ende lange nachten op handen comen en naby synende als noch hier onder 't Staten eylant vant ys beset ende routom besloten leg gen soo syn de voorsz. admirael capiteynen schippers ofte opperstuerluyden te samen met rypen en wel gedelybreerde over drachten raet gestemt ende geaccordeert tot streckynge vande proffijtelyckste ende voorderlyckste verseeckeringe ende ver voor - deringe vande voorsz. voyage ofte behoudenisse van de schepen jachten goederen en volc gelijck als hen tselffde opt beste be volen en toebetrout is van syn Extie en heeren de generaele staten na gelegentheyt der saecken ende de conjunctie vanden tijt vereysschen ende metbrengen sal deze navolgende artyculen tot welcker bevestinge ende verantwoordinge van een yder int bysonder hebbense dese acte altesamen met haere gewoonlijcke hanteyken onderteykent." Eerstelycken synse gelyckelycken om de voorsz. oorsaecke wille verdragen ende gedelybreert metten eersten weer bequame wint ende openynge vant ys soo haest als het godt gelieven sal te verleenen ende doenelvc sal wesen te weten met eenen

Archief | 1878 | | pagina 165