165 nblis Cornelisz. van Enkhuizen op den voet van 't voor gaande jaar. Over de lading en de superintendentie daarvan zal nader worden beslist. li. Het hoofd der expeditieCornelis Cornelisz. Jonge- nai van Enkhuizen werd op voordracht van Zeeland als zoo danig aangesteld. Deze onderscheiding had hij zich waardig gemaakt door zijne het vorige jaar den lande bewezen diensten. Hij heeft zich in de Navigatie de ervarendste gethoontheet het van hem in de notulen van de Staten van Zeeland van den 29"" April 1595. C. De twee schepen, door Zeeland te Yere uitgerust, waren de dubbele vlieboot de G-rifSoengecommandeerd door Cor- nelis Cornelisz. en het jacht „de Zwaan," onder het bevel van Lambrecht Gerritsen Oom. Ze waren niet opzettelijk voor de ijsvaart gebouwd en de uitrusting was met groote haastig heid geschied. In eene rekening van Pieter Eeygersberchequipage- en ammunitiemeester te Vere, komt eene opgave voor van de kos ten wegens aankoop vertimmering en uitrusting der beide sche pen welke we hier verkort laten volgen B 1 Wegens aankoop van de Griffioen, groot onge veer 86 last716 13 1 Wegens aankoop van een jacht, groot ongeveer 20 lastdatte klein en niet geschikt bevon den later werd verwisseld met het jacht de Zwaan groot ongeveer 40 last283 6 8 Wegens verschillende vertimmeringen aan de Griffioen75 8 Wegens verschillende vertimmeringen aan de Zwaan35 12 Voor geleverd hout, pik, teer, enz. voor de Griffioen175 14 6 Transport 1286 14 6 De rekening is gesteld in pondenschellingen eu gvooten Vlaamsch,

Archief | 1878 | | pagina 175