170 keerens door t' noorden onde Weygatz naer China, Jappan Tartarian oft elders derwaerts Godt do reyse sal gelieuen te zegenen zoo in dageliex notitie houden vande voorschreuen nauigatie als in kennisse te nemen ende houden alomme daer wy aen t' lant zullen commen wat negociatie ende trafficque van coopmansehap aldaer is vallendeende de coopmanschap- pen my beuolen ofte te beuelen wel te bewaeren ende doen bewaeren ende te beneerstigen dat t' selue doen mach behou den reyse ende commen ter gewenschter ende gedestineerde hauen daer zy affgevaren zijn ende van alles getrouw raport te doenende onder t' volck t' schepe zynde goede ordre te houden naer schipsrecht ende gebruyckende voorts my te reguleren naervolgende de gcueraelo ende particuliere instructie my gegeuen oftotegouen Soo wacrlick moet my Godt helpen. Actum don 12" Juny 1595. Concordat collatione facta per me (Geteokend) Cun. Rotas. Eedt gednen by de Bootsgesellen ende passagiers op de twee schepen geequipeert by die van Zeelandt varende door Wygatz naert Coninckryck van China. Dat zwoeren ende bolouen wy den Staten van Zeelandt trou- wolyck ende vromelyck ons te quyten in dese reyse gaens ende koereus doort noordon elck in one boroup onde last ons opge- leght gehoorsacm to zyn onsen commanderende Cornelis Cult nKi.is/.. Jonobnay onde Lamhert Gkuritsbn Oom ende hunne officierenonde voorts dageliex goede notitie te houden van alleB in deso nauigatio sal occureron om daerafl' getrouw Ka- port te connen doenende voorts alles te doen dat goede endc getrouwe schipsvolck schuldich is ende behoort te doenop correctie ende strafte uaer schipsrecht endo naer luyt des ar- tyckelbrieffs onde instructie daertoe gemaect oft noch te maken. Soo wacrlick uioet ons Godt helpen Actum den 12" Juny 1695. Concordat collatione facta per me (Geteekend) Cub. Robi.s.

Archief | 1878 | | pagina 180