WATERSCHAP SINT-MAARTENSDIJK. 94 over 805 meter lengte wordt beschermden waaraan bij volle heffing, met 1,60 per hectare wordt bijgedragen. De Houwerpolder sueert op den polder Slabbecoornedaar voor wordt geene vergoeding verstrekt. De grondeigenaren zor gen alleen voor het onderhoud en de instandhouding van den duiker in den binnendijk tegenover de wegslootdie daarom ook nu over de geheele lengte van den Yeerweg als watergang aan schouwing onderworpen is. IY. ALGEMEEN OVERZIGT. Hebben wij tot heden toe waterschappen en polders aan den oostelijken kant van den Pluimpot gelegenbeschreven thans moeten wij overgaan tot de behandeling van diewelke aan den westkant van dien voormaligen stroom zijn bedijkten die langen tijd afzonderlijke eilanden hebben gevormd. Het oudste dier eilandenStavenisseis reeds vroeg verloren gegaan en later gedeeltelijk op nieuw als aanwas tegen bestaande polders herdijkt het andere in ouderdom daarop volgende was dat hetwelk bestond uit de polders van Sint-Maartensdijk. Ook Oud-Kempenshofstede, vereenigd met de latere aanwassen Mog- gershil en Anna-Yosdijk vormde een eiland doch dit was van veel lateren oorsprong. Het land van Sint-Maartensdijk erlangde door de bedijking van den ouden polder van Sint-Annaland groote uitbreiding want daardoor werden de grenzen langs den noordkant ver plaatst van de Winkelee naar de Krabbe- en Mosselkreek. Het bleef evenwel een eiland tot bij de sluiting van den Pluim pot, waardoor het aan het land van Poortvliet werd vastgehecht. Met uitzondering van den Muijepolder vormen al de dijkages van Sint-Maartensdijk thans het waterschap van dien naam.

Archief | 1878 | | pagina 106