96 voor 2/3 en door het Uiterste-Nieuwland voor 1/3 gedeelte in de kosten daarvan voorzien. In het onderhoud der wegen en in de kosten van het bestuur werd te dien tijde reeds door al de polders gemets-gemetsgewijze" bijgedragen 1). Later verkregen de vier polders Oudeland, MiddellandNoord en Uiterste-Nieuwland eene gemeenschappelijke uitwatering die tot aan de stichting van den watermolen door twee zeesluizen plaats had. Ook thans hebben de polders belangen en werken waarin het gansche waterschap betrokken isanderewelke de polders Oudeland MiddellandUilerste-Nieuwland en Noord aangaan en verder ook zulkewelke uitsluitend één der polderswaaruit het waterschap bestaatbetreffen. Omtrent de gemeenschappelijke werken en belangen van het waterschap besluit de vergadering der ingelanden van het ge- heele waterschap. Tot deze belangen en werken behooren a. de zamenstelling van het polderbestuurde voordragt der leden van dat bestuurde benoeming der ambtenaren en be dienden van het waterschap de regeling der jaarwedden van de bestuursleden en der genoemde ambtenaren en bedienden het vaststellen hunner instructiën en in het algemeen alleswat tot de inrigting van het polderbestuur behoort en verder het waterschap in zijn geheel aangaaten b. de instandhouding der grint- en zandwegen en der voetpadenaangelegd en tot dusvere onderhouden door hel waterschap De kostenwelke het ge volg zijn van deze werken en belangen worden tot een gelijk bedrag per hectare omgeslagen over al de landen gelegen in het waterschap. Omtrent de belangen en werken die uitsluitend de polders Oudeland, Middelland, Uiterste-Nieuwland en Noord aangaan besluit de vergadering der ingelanden van die polders. Tot deze belangen en werken behooren de hoofdwaterleidingge legen in de polders Noord Middelland en Oudeland met den Archief der polders van Sint-Maarteusdijk.

Archief | 1878 | | pagina 108