97 watermolen den boezem de molenkeetde waterkeerende sluis de heulen of duikers en de daarmede in verband staande kunst werken. De kosten daardoor veroorzaaktworden tot een ge lijk bedrag per hectare omgeslagen over al de lauden gelegen in die polders. Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend één der polders betreffen besluit de vergadering der ingelanden van dien polder. Tot deze belangen belmoren a. wat betreft den polder Molende waterkeerende dijk van dien polder b. wat aangaat den polder Slabbecoornede waterkeerende dijk van den polder, de heul of de duiker onder den Yeerweg, en de waterkeerende sluis c. wat betreft den polder Groote en Kleine Landekens de heul of de duikerwaardoor deze polder in deu aangrenzeuden polder Slabbecoorne uitwaterten d. wat betreft de polders in het algemeen en voor zooverre daarvan blijkens het bovenstaande niet is afgeweken, de dijken en waterkeerende werken van eiken polderde in den polder bestaande waterleidingenbestemd tot afvoer van het polder water de daarin gelegen heulen of duikers en de heul of dui ker, waardoor eiken polder in den aangrenzenden uitwatert. De kosten welke veroorzaakt worden door de instandhouding van den dijk van den Molenpolder worden gedragen door dien polderdoch slechts in die matedat ter bestrijding dier kos ten en der uitgaven van het waterschap in zijn geheel steeds van de gronden in den polder gelegeneen dijkgeschot zal worden geheven van 12 per hectare; terwijl, indien die kosten en uitgaven meer bedragen dan het gezamelijke dijkge schot naar dien maatstaf over den polder omgeslagen het meerdere door al de overige polders van het waterschap zal worden gedragen. De kosten der voorwerpen vermeld bij litt. b komen ten laste van de gronden gelegen in den polder Slabbecoorne. De kosten van de heul of den duikerbedoeld in art. 5 Archief IVe. dl. 2e. st. 7

Archief | 1878 | | pagina 109