128 De grootte van den polder bedraagt thans 288,6865 hecta ren zoogenaamd schotbaar-of dijkerslaud en 100,9920 hectaren vroonland. Toen de bedijking in 1455 werd schotbaar gemaakt bedroeg hare oppervlakte 930 gemeten, of na aftrek van //het Vrije" ad 230 gemeten, 700 gemeten steenschietenswelke oppervlakte overeenkomt met bijna 275 hectaren. De grootte, waarnaar de bijdrage aan liet calamiteuse waterschap Staveuisse wordt berekend bedraagt 388.7850 hectaren. De bodem bestaat uit middelmatig zware zeekleibehalve in de ingesloten vlieten waar hij meer zandachtig is. Muijepolder. Hebben wij tot hiertoe nog slechts bedijkingen aan den noordkant van het Oudeland beschreven thans moeten wij overgaan tot de geschiedenis van die aan den zuidkant daarvan gelegen De hier bedoelde aanwinsten vormen de pol ders Muije, Molen en Slabbecoornebenevens de tot dit wa terschap behoorende strookdie door de sluiting van den Pluimpot is drooggevallen. De oudste van al deze aan den zuidkant van het Oudeland bedijkte gronden zijn diewelke door de inpoldering van den Muijepolder aan de zee zijn ont trokken. Zij lagen in de monding der voormalige Haastee en aan deze ligging heeft de polder dan ook waarschijnlijk zijnen naam van Mude-Muide- of Muijepolder ontleend. De Muijepolder is in 1512 schotbaar gemaakt, weshalve zijne bedijking ook eeuigen tijd te voren moet hebben plaats gegrepen. Breugen wij nu de schotbaar verklaring in verband met hetgene Reigersberg ons berigtnamelijkdat in het jaar 1494 vele polders zijn bedijkt, waaronder er ook aan het land van Sint-Maartensdijkdan wordt het zeer waar schijnlijk dat ook de hier bedoelde onder de alstoen tot stand gekomene moet worden gerekend 1). Dressei.hüis zegt nogthans dat deze polder reeds vóór 1315 bestond, maar het is niet gebleken, hoe deze daartoe gekomen Boxhorn, deel II, folio 339.

Archief | 1878 | | pagina 140