137 van het door de eigenaars genomen besluit kennis aan de be heerders van 's prinsen domeinen doch deze wildenin navol ging van vroeger, van geene verlating des polders weten; zij gelastten dat het bestuur zijne functiën aan de dijkage zou blijven waarnemen, de zeedijken doen herstellen en ingelanden, die huns inziens, den polder niet mogten verlaten, zouden noodzaken de daarvoor vereischte penningen op te brengen 1). De eigenaars ontmoedigd door tegenspoed op tegenspoedwa ren hierdoor evenwel niet te bewegen zich het lot des polders aan te trekkenzij wendden zich alsnu met een verzoek om hunnen zeedijk te mogen verlaten tot de Statendoch het bestuur gehoorzamende aan de van hoogerhand ontvangen bevelen, sloeg ondertusschen handen aan het werk. De dijk werd doorge stoken ten einde het ondergevloeide land des te spoediger van het zoute water te ontlasten de geleden schade werd gedeel telijk geheelden de grondenna genoegzaam te zijn opge droogd bebouwd. Op den 16 Julij 1715 verzocht het dijksbestuur ingelanden weder bij elkander, om te beraadslagen over het rooven van den te velde staanden oogst. De dijkgraaf stelde voordat elk eigenaar zijne vruchten zou innenin welk geval 2 Vlaamsch per geniet moest worden opgebragt ter bestrijding van reeds gedane uitgaven voor herstelde schade en tot voldoe ning van gemaakte kosten wegens het onderhoud der geteelde vruchten; of wel verlangde deze, dat men den oogst zou ver- koopen en de opbrengstvoor zooverre die reiktetot hetzelfde einde zoude besteden. De eigenaarsdie met de ongelukkige bedijking liefst maar niet meer te maken wilden hebben en eerst althans eene beslissing op het door hun gedane verzoek aan de Staten, wenschten af te wachtenbesloten tot het laatste en zoo werd dan eindelijk de oogst verkochten met de opbrengst er van de gemaakte uitgaven voor de uitgevoerde werken ge deeltelijk gedekt. Èn het gezaai èn de waarde van den grond, 1) Archief der polders van Sint-Maartensdijk.

Archief | 1878 | | pagina 149