139 Het dijksbestuur stelde ingelanden en de beheerders van 's prinsen domeinen met het antwoord der Staten spoedig in kennisen met het lot des polders begaanverzocht het dien toch niet te verlaten; het gaf voor, dat het daarvoor gelegen strand dagelijks aanwiesterwijl de zeedijk nog geenszins in zoo vervallen toestand verkeerde of hij wasook met aanwending van matige kosten nog wel in goeden staat te brengen. Op dit schrijven kwam geen berigtwaarom het later nog tweemaal werd herhaald, in het laatste onder opmerking, dat, wanneer in het onderhoud des polders niet meer werd voorzien de daar tegenover liggende binnendijk van den polder Oudeland die zeer n uitgeredenwas nog vóór den aanstaanden winter behoorde te worden verhoogd. Overeenkomstig het verlangen van het dijksbestuur besloot men eindelijk den ongelukkigen polder niet te verlaten doch 's prinsen raadsheeren verklaarden meteen, het beheer er van alsnu op zich te nemen zooals ook werkelijk gebeurde. Sedert dien tijd wordt weinig omtrent de verdere geschiedenis meer aan getroffen het is evenwel zekerdat ondanks de zware opoffe ringen van den kant der eigenaars, ook later deze gronden niet te behouden zouden zijn geweestzoo niet de Staten van dit gewest, deze calamiteuse bedijking krachtdadig hadden blijven ondersteunenaanvankelijk door bijna onafgebroken remissiën van belasting en later door ruime bijdragen. Danniettegenstaande deze tegemoetkomingbleef de polder toch niet geheel van rampen verschoond. Op den 15 Januarij 1808 stroomde het zeewater andermaal over eene lengte van 330 Rijnlandsche roeden ter hoogte van één voet over den dijk; een groot gedeelte van het gezaai schoot daardoor onder water, terwijl de zeewering bij die gelegenheid mede zoozeer werd beschadigddat eene uitgaaf van f 5,932 tot herstel daarvan noodig was. Niet zoo nadeelig was de vloed van 1825 voor deze bedijking wel leed zij daardoor ook nog eenig nadeelmaar in vergelijk met andere polders was het geldelijk bedrag der schade toch matig.

Archief | 1878 | | pagina 151