142 bijdrage van f 315 voor den tijd van tien achtereenvolgende jaren was toegezegd weder vrij geworden. De Muijepolder bevat 77,6585 hectaren schotbaar land; vroe ger werden de dijklasten slechts gedragen door 52,9773 hec taren zoogenaamd dijkerslandzijnde de overige grootte van 24,5000 hectaren alstoen vroonland. De laatste oppervlakte is eerst onder het Pransche Staatsbestuur als dijkersland aange slagen De grond is bij uitnemendheid vruchtbaar als bestaande over het geheel uit zware doch tevens opene zeeklei. Bij een bezit van slechts 2 hectaren is men van den polder ingeland. Kleine-Muijepolder. Van dit poldertje is weinig meer bekend, dan dat het eenmaal heeft bestaan. Het was hoogst waarschijnlijk tegen de polders Muije eii Oudeland aangedijkt; wijl aan die beide bedijkingen op het eind der 16° eeuw nog bouten of nollen werden aangetroffen. In de rekening van den laatstgenoemden polder van het jaar 1570 komt ook nog een post voor van werkdat bij de Kleine-Muije was uitgevoerd een bewijs dat deze bedijking in den zomer van dat jaar nog bestond, doch meer vindt men daaromtrent niet vermeld. In de rekening van 1595 wordt van eenen dam gewag gemaakt strekkende van den Schenkeldijk van de Groote- tot aan het gors van de Kleine-Muijein welks kosten van onderhoud zooals opgemerkt isdoor het Oudeland werd bijgedragen. Of nu het daarbij bedoelde gors nog een aanwerp was buiten dijks van dit poldertje dan welof het reeds schorren waren uit zijne ondergevloeide gronden ontstaan is moeijelijk uit te maken. In het laatste geval zou deze kleiue bedijking reeds door den zoo geduchten vloed van 1 November 1570 zijn verloren gegaan. Slabbecoornepolder. De Slabbecoornepolder is zekerlijk mede eene der oudste bedijkingendie in de voormalige Haastee of in de monding van den Pluimpot zijn verkregen. Wan-

Archief | 1878 | | pagina 154