143 neer echter de inpoldering van deze gronden heeft plaats ge grepen is niet met zekerheid op te geven. Blijkens de kaart van Zeeland, zou de bedijking eerst in 1594 hebben plaats gehad, doch dit jaartal is foutief, aangezien de polder reeds lang vóór dien tijd aanwezig wasin enkele voorhanden stukken wordt zijn naam reeds in 1562 vermeld 1). Maar al vond men niets omtrent den ouderdom van deze dijkage aangetee- kend, dan nog blijkt duidelijk, dat zij reeds vóór 1556 moet hebben bestaandaar in dat jaar de Pluimpotwiens afsluit dijk aan dezen polder grenstis afgedamd. De polder moet zelfs geruimen tijd vóór 1556 zijn bedijkt geweest, want een gedeelte van zijne noordelijke waterkeering is uit de gorsen waaruit de polder Pluimpot is gevormdopgeworpen en was nu spoedig op de ontleening van dien grond de sluiting van het vaarwater gevolgd, dan zouden ongetwijfeld nog sporen van ver graving worden aangetroffen. Het tegendeel is echter waar; de strookwaar de aardspecie voor den dijk van den polder Slabbe- coorne is gegraven, is thans een der hoogste gedeelten van den Pluimpot; een bewijs dat het zeewater nog geruimen tijd over den uitgeladen grond moet hebben heengevloeid alvorens die tot het tegenwoordige peil was verhoogd. Is de Pluimpot alzoo in 1556 afgesloten en daaromtrent bestaat niet de minste twijfel dan moet de Slabbecoornepolder die lang vóór die afsluiting aanwezig was, ook reeds in het begin der 16e eeuw of wel op het eind der 15e zijn aangewonnen Brengen wij ons vervolgens ook hier weder te binnen hetgeen Beijgers- berg berigt, namelijk dat in 1494 aan het land van Sint- Maartensdijk enlcele polders zijn bedijktdan komt men er als van zelve toehet er voor te houden dat ook toen deze gron den zijn ingepolderd. De polder komt in oude stukken van het laatst der 15e of van het begin der 16e eeuw echter niet voorwaarom ik vermoeddat hij vroeger onder eenen anderen naam is bekend geweest. In dit vermoeden wordt men te meer Archief der polders van Sint-Maartensdijk.

Archief | 1878 | | pagina 155