176 bedijkte polders aan deze zijde van den stroom gehecht, aller eerst door den Breedevlietpolder in 1560, vervolgens door den Stavenissepolder in 1599 en ten laatste door den Suzannapol- der in 1670. Het oudste deel van het waterschap Moggershil schijnt ook vroeger onder den naam van Sint-Annaland te zijn bekend geweestwant reeds in 1445 en dus dertig jaar vóór de be dijking der gorsen van Anna-YosdijkMalland en 's Graven- kreek treft men een' Boudewijn van Boukgondië als heer van Sint-Annaland aan 1). Yan daar ook, dat in de Zeeuw- sche krouijk nog van een Oud- en Nieuw-Sint-Annaland sprake iswordende met het eerste ongetwijfeld Moggershil en met het laatste alleen de polders Anna-Yosdijk en Oudeland be doeld s). De gorsen van deze polders waren bij de uitgifte van Moggershil dan ook niet aan lieer Boudewijn maar eerst later aan Anna van Boukgondië ter bedijking uitgegeven en hier uit blijktdat elk deel aanvankelijk ook zijne eigene heeren heeft gehad 3). De polders van Sint-Annaland hebben werken en belangen die het geheele waterschap aangaanof waarin al de polders zijn betrokken andere welke uitsluitend de polders Oudeland Anna-Vosdijk Breedevliet, Maria en Pluimpot aangaan; ook zulke in welke slechts de polders Oudeland en Anna-Vosdijk zijn betrokken en eindelijk ook zoodanige, welke uitsluitend één der omschreven polders betreffen. Omtrent de gemeenschappelijke belangen en werken van het waterschap besluit de vergadering der ingelanden van het ge heele waterschaptot deze belangen en werken behooren a. de zamenstelling van het polderbestuur, de voordragt der leden van dat bestuurde benoeming der ambtenaren en bedienden van het waterschapde regeling der jaarwedden van Boxhoen op Reigersberg deel II, pag. 215. 3) Smallf.gange Kronijk van Zeelandfolio 282. 3) Boxhokn op Reigersberg deel IIpag. 275 en 276.

Archief | 1878 | | pagina 194