b. de instandhouding der grintwegen aangelegd en tot dus verre onderhouden door het waterschap en I 177 de bestuursleden en der genoemde ambtenaren en bedienden het vaststellen hunner instruction en in het algemeen alles wat tot de inrigting van het polderbestuur behoort en verder het waterschap in zijn geheel aangaat; c. de aflossing en de betaling der rente van de kapitalen welke zijn geleend tot aanleg of verbetering van wegen. De uitgaven welke daarvan het gevolg zijn worden tot een gelijk bedrag per hectare omgeslagen over de landen in het water schap gelegen met uitzondering evenwel van de jaarwedde van den dijkbaas, welke wordt omgeslagen voor drie vierde gedeel ten over de landen gelegen in de polders Oudeland en Anna- Yosdijk en voor een vierde gedeelte over de landen gelegen in den polder Suzanna. Men is ingeland van het waterschap bij een grondbezit van 6 hectaren. Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend de pol ders Oudeland Anna-Vosdijk BreedevlietMaria en Pluimpot aangaanbesluit de vergadering der ingelanden dier polders. Tot deze belangen belmoren de instandhouding der waterkee- reude sluis van den polder Oudelandwaardoor de polders OudelaudAnna-Vosdijk, Breedevliet, Maria en Pluimpot in de Mosselkreek uitwateren het onderhoud van de hoofd water leiding naar die sluisvoor zooverre zij gelegen is in den polder Oudeland en de instandhouding der kunstwerkenwelke tot die sluis en hoofdwaterleiding belmoren. De kosten der in standhouding en van het onderhoud der sluisder hoofdwa- terleiding en der kunstwerken komen ten laste der genoemde polders, behoudens de verpligting, welke rust op den polder Moggershil. Zij worden per hectare omgeslagen doch de eige naren der landengelegen in het Zilverhoekje betalen echter slechts als aandeel in die kosten f 1,20 per jaar; terwijl door de grondeigenaren in den polder Maria, behalve hetgeen, waarvoor hunne gronden gelijkelijk met de landen in de polders Archief IVe. dl. 2e. st. 12

Archief | 1878 | | pagina 195