178 Oudeland Anna-Yosdijk Breedevliet en Pluimpot in die kos ten zijn aangeslagen bovendien jaarlijks wordt betaald de som van f 2,30. Men is ingeland voor die gemeenschappelijke zaken bij een bezit van 6 hectaren in de betrokken polders. Omtrent de belangen en werken, welke uitsluitend de pol ders Oudeland en Anna-Yosdijk aangaanbesluit de vergade ring der ingelanden van die polders. Tot deze belangen en werken behooren de waterkeerende werken en de dijken dier polders de daarin bestaande waterleidingen bestemd tot afvoer van het polderwater en de daarin gelegen heulen of duikers en de heul of duiker waardoor die polders in de aangrenzende uitwa- teren. De kosten tot instandhouding dier werken, dijken, wa terleidingen en heulen of duikers wordenvoor zooverre wat de waterleidingen betreftzij niet komen ten laste der eigena ren van aangrenzende gronden, gedragen door die beide polders. Yan beide polders is men ingeland bij een bezit van 6 hectaren Omtrent de belangen en werken eindelijk, welke uitsluitend een der polders betreffen besluit de vergadering der ingelan den van dien polder. Tot deze belangen behooren de water keerende werken en de dijken van eiken polderde in eiken polder bestaande waterleidingen bestemd tot afvoer van het polderwater en de daarin gelegen heulen of duikers en de heul of de duikerwaardoor elke polder in den aangrenzenden uit- watert. De kosten tot instandhouding dier werkendijken waterleidingen en heulen of duikers wordenvoor zooverrewat de waterleidingen betreftzij met komen ten laste der eigenaren van aangrenzende gronden gedragen uitsluitend door den pol der welke bij de instandhouding is betrokken en waartoe die werken dijken waterleidingen en heulen of duikers behooren. Bovendien komt voor rekening van den polder Suzanna het onderhoud der waterkeerende sluis waardoor hij uitwatert op de Krabbekreek en voor rekening van den polder Breedevliet de Reigergatsche heul of duiker en voor een derde gedeelte het onderhoud der waterleiding van den Staartweg tot die heul

Archief | 1878 | | pagina 196