192 over 1410 meter lengte met bijna 5750 vierkante meter Vil- voordsche steenglooijing bekleed de overige lengte is begrensd door hooge slijken en gorsen en vereiscbt nog weinig tot voor ziening. Tot bestrijding der kosten van de aangelegde steen glooijing werd een kapitaal, groot f 16,000, tegen eene rente van ifj ten honderd onder verband der beide polders opgeno- nomen en daarvan wordt jaarlijks f 1000 afgelost. Na aldus het dijkwezen der polders tot op onzen tijd te hebben vervolgd, kunnen wij overgaan tot de waterlossing Veel valt daaromtrent niet op te merken want de gronden lagen hoog en hebben dus nooit veel last van eene minder goede afwatering gehad Elke polder had eertijds ook zijne eigene loozing door geschikt gelegen zeesluizen langs de Mos selkreek en den Breeden vliet. Thans sueert Anna-Vosdijk op den polder Breedevlietdoor een1 steenen duiker zonder eenige waterkeering voorzien. Deze duiker ligt vermoedelijk nog daar waar eertijds ook de zeesluis werd aangetroffen en is in 1837 geheel vernieuwd. De zeesluis van den polder Oudelandwaar door het geheele waterschap met uitzondering van den Suzanna- polderloostligt bij de havenzij is in steen gebouwd heeft eene lengte van 27,70 meter, bij eene wijdte tusschen de slagstijlen van 2,30 meter en hare dorpels liggen 1,40 meter beneden A. P. Deze sluis is voorzien van twee paar puntdeuren en eene wachtdeur. In het onderhoud van de sluis en de hoofdwaterleidins' met de daarin gelegen kunstwerken wordt door de poiders Oudeland Anna-Vosdijk BreedevlietMaria en Pluimpot voorzien dra gende eik daartoe in evenredigheid zijner grootte bij. De Maria- polder betaalt bovendien jaarlijks nog f 2,30 voor zijne uit watering aan de daarbij betrokken poldersMoggershil keert jaarlijks f 31,93 en het Zilverhoekje, zijnde dat gedeelte van Anna-Vosdijk, hetwelk tot de gemeente Stavenisse behoort, 1,20 voor uitwatering uit. Een vast peilwaarnaar de werken worden uitgevoerd be-

Archief | 1878 | | pagina 212