196 zeewater naar binnen gedrongen is, evenmin in hoeverre daar door schade aan de waterkeering is berokkend. Daar de dijk die het poldertje van den afgedamden Pluim- pot scheidtniet hoog is en daarwaar de stroom dien weleer in meer of mindere mate heeft aangetast in den laatsten tijd zelfs is geslechtis de jongste geschiedenis dezer kleine be dijking ten naauwste met die van de voorliggende gronden verbonden. Telkens tochwanneer de voormalige Pluimpot overstroomde werd ook deze polder onder de golven bedolven en bij de zware stormvloeden van 1682, 1808 en 1825 stond liet zeewater van den kant der voorliggende gronden naar bin nen gestuwd telkens tot aan het lage dak der daarin staande bouwhoeve Blij endaal." De Mariapolder loost zijn water uit op den ingedijkten Pluim pot door welken het verder op het Oudeland van Sint-Auna- iand wordt gebragt. Vermoedelijk had deze bedijking vóór de afsluiting van het eertijds langs zijne oevers stroomende wa ter eene zeesluis waarmede in den afvoer van het polderwater werd voorzien. Met zekerheid kan daaromtrent echter niets worden berigt, wijl deswege geene bescheiden voorhanden zijn en dit uit de tegenwoordige gesteldheid van den dijk niet meer is op te maken. Voor de suatie draagt deze polder in evenredigheid van zijne grootte bij in de kosten van het onderhoud en de instandhou ding van de werken tot afwatering der polders Oudeland Anna-VosdijkBreedevliet en Pluimpot, doch behalve deze aan zijne oppervlakte geëvenredigde bijdragewordt door de grond eigenaren jaarlijks ook nog 2,30 voor waterlossinginge volge eene op 20 Pebruarij 1565 gesloten overeenkomst, uit gekeerd De polder is van oudsher door het dijksbestuur der polders van Sint-Annaland beheerdadministratief was hij evenwel steeds Archief der polders van Sint-Annaland.

Archief | 1878 | | pagina 216