Suzannapolder. Eene der merkwaardigste bedijkingen van Sint-Annaland is, met het oog op hare lotgevallen, de Suzanna polderdie tegen de polders Anna-VosdijkBreedevliet en Oudeland is aangewonnen. De gronden van dezen polder zijn grootendeels in de monding van den voormaligen Breeden vliet nedergelegdslechts zijn oostelijk gedeelte bestaat uit eene strook, die reeds in 1475 bij de inpoldering van het Oudeland 201 schoon gehouden en uitgediept. De uitwateringsduiker en alle andere werken in het belang der waterlossing aangelegd ko men uitsluitend ten laste van deze dijkage. Ten opzigte van het beheer moet worden opgemerktdat deze dijkage steeds door het bestuur van de overige polders van het waterschap is beheerdvroeger voerden evenwel ook de besturen van de waterschappen Sint-Maartensdijk en Stave nisse daarin nog eenig gezag doch dit is in den laatsten tijd veranderd: de strooken deel uitmakende van de gemeenten Sint-Maartensdijk en Stavenisse worden nu door het bestuur van het waterschap beheerd. De grootte van den polder bedraagt 192,8420 hectaren, verdeeld in 125,3790 hectaren schotbaar- of dijkersland en in 67,4630 hectaren vroonland. Voor de te heffen bijdragen aan de calamiteuse waterschappen Stavenisse en Suzannadie te zamen hoogstens 1,70 per hectare bedragen, wordt de grootte berekend op 192,8390 hectaren en in deze subsidiën dragen ook de vroonlanden gelijkelijk bij. Over 35,3920 hectaren behoort de polder tot de gemeente Sint-Maartensdijkde ge meente Stavenisse bezit daarin slechts 10,4650 hectaren en het overige maakt deel uit van de gemeente Sint- Annaland. De polder verdient thans onder de vruchtbaarste van het waterschap geteld te worden zijn bodem bestaat uit zware klei en bij een bezit van 6 hectaren schotpligtigen grond is men daarvan ingeland.

Archief | 1878 | | pagina 221