204 de polder zwaarder getroffen dan thanseene belasting van f 72 per gemetovereenkomende met f 180 per hectare; het verlies van eene groote strook lands en het te loor gaan van de vruchten daarop ziedaar op nieuw de gevolgen van een zoo snel verloop der kust. De ambachtsheerden benarden toestand des polders vernemendeverleende op nieuw kwijt schelding van de erfpacht voor een' tijd van twintig jaar en ook van den kant der Staten werd nu bijstand verleend. Deze bijdragen bragten natuurlijk wel eenige verligting teweegdoch kort daarop werden ingelanden weder door een niet min dei- groot ongeluk getroffen. Het was in 1691 toen namelijk de polder of door eenen stormvloed of door de nadeelige werking van den stroom inbrak en andermaal diep onder de golven dook. Op nieuw ontstond zoo aan de landen als aan de vruchten daardoor groote schade en het instortende water moet ook de zeeweringen geducht van- eengereten hebben want de sluiting van den dijk vorderde eene uitgaaf van ruim 372 Vlaamsch J) Bij het herstel van deze ramp moest echter geen grondverlies worden betreurd slechts datgene wat door het instortende water was weggespoeld en later als diepe wiel bij dijkpaal 12 te voorschijn trad, kwam in mindering van het ingepolderde land. Ook later had de polder met een zwaar onderhoud te kam pen doch er werd veel gedaan om den drukkenden last van ingelanden te verligten. Bilips Doublet verleende, als am bachtsheer van Sint-Annaland in 1704 op nieuw vrijdom van de erfpacht voor vijftien achtereenvolgende jaren en daarna werd deze termijn door zijne vrouw Suzanna Huijqens zelfs nog met zeven jaar verlengd. Maar de ongelukken hielden ook aan. Door den stormvloed van 3 Maart 1715 brak de polder an dermaal inwederom ging al het gezaai verloren en de schade bij die gelegenheid aan de waterkeeriugen veroorzaaktwas mede zeer groot 2). Schoon ook nu weder spoedig met de Archief der polders van Sint-Annaland. lbid.

Archief | 1878 | | pagina 224