16 gemet verkocht Welk eene waarde der gronden, en welk eene opoffering daartegenovereen last van 24 per ge- met Waarlijk indien onze voorouders niet zoo bij uitnemend heid aan hun vaderlijk erf waren gehecht geweest, zouden zij in dusdanige omstandigheden daarvoor ook zeker niet zooveel hebben veil gehad. Behalve de hierboven reeds gemelde dijkgeschoten werd dooi de tiendheffers in de watering van het elfde gemet lands, dat werd beverschtook nog 2 Vlaamsch opgebragtdoor welk een en ander het geraamde bedrag der inkomsten bijna 21,090 Ylaamsch of 126,540 gulden bedroeg 3). Het beheer over de te maken werken werd opgedragen aan het dijksbestuur en aan eene commissie bestaande uit afge vaardigden uit de bijdragende polders. Yan de uitgaven, staande in verband met de beversching der dijkage en voortvloeijende uit het leggen van een nieuwen slaperdijkmoest voor de ge- zamelijke ingelanden rekening en verantwoording worden gedaan. In de gemeenschappelijke lasten waren evenwel niet begre pen de kostenwegens het leggen van eene nieuwe sluis in den inlaagdijk en die tot voorziening in het gewone onderhoud van den polder 3). Terstond werden ook nu weder pogingen in het werk ge steld om der zee hare prooi te ontrukken er werd eene slingerkadeof //ringdijk," lang omtrent 900 meter binnen waarts tot afsluiting van het gat of de doorbraakopgeworpen en deze kwam nog in hetzelfde jaar tot stand. Voor het met schorgrond opwerken van deze kade of kuipe zooals zij later is genoemd, werd over ruim 11310 Vlaamsch beschikt; het overige van de hierboven genoemde inkomsten is nagenoeg geheel besteed voor het leggen van den eerst in 1647 voltooi den inlaagdijk en voor het onteigenen van ruim 128 gemeten Archief der polders van Scherpenisse. 2) Ibid. 3) Ibid.

Archief | 1878 | | pagina 22