215 waar hij oogenschijnlijk in tegenovergestelde rigting heeft plaats gehadwordt hij opgemerkt. Elke bedijking van het waterschap Oud-Vossemeer heeft zijn eigen huishoudelijk beheer doch er zijn ook gemeenschappe lijke belangen en werken die het geheele waterschap aangaan andere, die uitsluitend de polders Oud-Vossemeer, Kerke en Hikke aangaanwederom anderewelke de polders Slabbe- coorn Oud-KijkuitLeguit en Vogelsang betreffen en einde lijk ook zulke welke uitsluitend een der polders aangaan. Om trent de gemeenschappelijke belangen en werken besluit de ver gadering der ingelanden van het geheele waterschap en deze bestaan in a. de zamenstelling van het polderbestuurde voordragt der leden van dat bestuurde benoeming der ambtenaren en bedienden van het waterschap de regeling der jaarwedden van de bestuursleden en der genoemde ambtenaren en bedienden het vaststellen hunner instructiën en in het algemeen alles wat tot de inrigting van het polderbestuur behoort en verder het waterschap in zijn geheel aangaat b. de instandhouding der grint- en zandwegen, aangelegd en tot dusverre onderhouden door het waterschap en de langs de wegen geplaatste of te plaatsen scheringen en c. de aflossing en de betaling der rente van de kapitalen welke zijn geleend tot aanleg of verbetering van wegen. De uitgavenwelke daarvan liet gevolg zijn worden gedra gen voor gedeelten door de polders Oud-Vossemeer, Kerke en Hikke en voor -j gedeelte door de polders Slabbecoorn Oud- Kijkuit, Leguit en Vogelsang. Men is ingeland van het waterschap bij een bezit van 4 hectaren. Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend de polders Oud-Vossemeer Kerke en Hikke aangaan besluit de vergade ring der ingelanden dier polders. Tot deze belangen en werken behoort de instandhouding der waterkeerende sluis van den pol der Hikke waardoor de polders Oud-Vossemeer, Kerke en Hikke

Archief | 1878 | | pagina 237