216 in de rivier de Eendragt uitwateren. De kosten tot instand houding dier sluis worden door deze drie polders gedragen en het aandeel in de uitgaven van de gemeenschappelijke belan gen en werken van het waterschap en van de werken tot in standhouding der sluis aan de polders Oud-VossemeerKerke en Hikke opgelegdwordt over de landen in die polders ge legen, tot een gelijk bedrag per hectare omgeslagen. Men is ingeland voor die belangen bij een bezit van 4 hectaren schotpligtigen eigendom. Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend de pol ders SlabbecoornOud-Kijkuit, Leguit en Vogelsang betreffen besluit de vergadering der ingelanden van deze polders. Tot deze belangen en werken behoort de instandhouding der waterkeerende sluis van den polder Oud-Kijkuitwaardoor de polders Slab becoorn Oud-KijkuitLeguit en Vogelsang in de rivier de Eendragt uitwateren. De kosten tot instandhouding dier sluis worden over deze vier polders omgeslagenmet uitzondering van die veroorzaakt door den duiker of de heul in de waterlei ding bij de hoevede Karnemelkspotwelke voor rekening komen alleen van de polders Oud-KijkuitLeguit en Vogelsang. Het aandeel in de uitgaven tot instandhouding der waterkee rende sluiswordt gedragen door de polders Oud-Kijkuit en Leguitelk voor T3n gedeelten en door de polders Slabbecoorn en Vogelsang elk voor gedeeltenterwijl de kosten van den hiervoren bedoelden duiker of de heulgelijkelijk worden omge slagen over de landen gelegen in de drie daarbij betrokken polders. Bij een bezit van 4 hectaren sehotbaar land is men voor deze belangen en werken ingeland. Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend een der polders aangaan besluit de vergadering der ingelanden van dien polder. Tot deze belangen en werken behooren de waterkee rende dijken van eiken polderde in eiken polder bestaande waterleidingen bestemd tot afvoer van het polderwater en de daarin gelegen duikers of heulen en de duiker of heul waar-

Archief | 1878 | | pagina 238