217 door elke polder in den aangrenzenden uitwatert. De kosten tot instandhouding dier werkenwaterleidingen en heulen of duikersworden gedragen uitsluitend door den polderwelke bij die instandhouding onmiddellijk is betrokken en waartoe die werkenwaterleidingen en heulen of duikers behooreu. De omstelling dier kosten geschiedt over de landenmet inacht neming der regelenvoorgeschreven in liet algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland J). Niet altijd was de toestand zóó geregeldmaar van tijd tot tijd gewijzigdwerd hij aldus ten laatste vastgesteld. Yaak werd vroeger gehandeld naar omstandigheden vooral bij ram pen of aangelegenheden van meer gewigtigen aard. Wanneer bijvoorbeeld twee of meer polderstengevolge van doorbraak van een' voorpolder werden overstroomdsloegen de grondeige naren der ondergevloeide polders de handen ineen en sloten den gebroken dijk van den buitenpolder voor gemeenschappelijke rekening, door het leggen een er versclikade, af. Hetzij even wel opgemerktdat zoodanige omkading voor gemeenschappe lijke rekening alleen dan werd gelegdwanneer ook de binnen dijken waardoor de overstroomde gronden van den ingebroken polder waren gescheiden mede waren bezweken en deze laatsten ook alzoo moeijelijk kouden worden beverschtzoolang de vloed in de naast aan zee liggende opening niet was afgesloten. Wanneer zee- of binnendijken waaraan veel gelegen was moesten worden verhoogd en verzwaardgreep de uitvoering daarvan ook veelal voor gemeenschappelijke rekening van de daarmede gebaat wordende polders plaats. En niet alleen in zake betreffende het dijkwezen is verandering gekomen ook het ge meenschappelijk onderhoud van de uitwatering der drie groote polders was vroeger anders geregeld. Wat het beheer der polders betreft, dit was steeds toever- Bijzonder reglement voor het waterschap Oud-Vossemeer, vastgesteld door de Staten van Zeeland dd°. 11 Julij 1874 en goedgekeurd bij koninklijk besluit van 15 October 1874 n°. 24.

Archief | 1878 | | pagina 239