Slabbecoornpolder. Deze kleine bedijking is eetie aan winst aau den oostkant van het oudste gedeelte van het water schap, doch haar bodem moet voor een belangrijk deel zeker meer als een bij de bedijking van den polder Oud-Vossemeer overgebleven stuk gorsdan wel als eene nieuwe aanslibbing worden aangemerkt. Wanneer de bedijking van dezen polder heeft plaats gegrepen is niet gebleken. Wel noemt P. van Resen hem in 1555 nog eene nieuwe dijkage, doch hieruit kan men geenszins besluiten als zou hij in dat jaar of ook maar kort te voren zijn gevormd. Uit de aansluiting van den dijk aan den polder Oud-Kijkuit is zelfs te bespeuren dat Slab- becoorn vroeger dan die aanliggende bedijking is ingepolderd en dus vóór 1179 moet hebben bestaan. 239 De grootte van den polder bedroeg in 1627 blijkens de oudste der voorhanden zijnde rekeningen559 gemeten 131 roeden. Na het ontstaan der doorbraak in 1682, wordt 549 gemeten 3 roeden voor zijne grootte vermeld. Deze verminde ring van oppervlakte heeft plaats gegrepen doordien bij de //inundatie," zooals reeds is opgemerkt. 4 gemeten 29 roeden, is weggespoeld. Bij de beversching van den Kerkepolder is bij de Zoetewiel ook 1 gemet 203 roeden buitengedijkt en het overige werd vergraven tot het opwerken of verzwaren van den dijk. Tegenwoordig bevat de polder 221,2194 hectaren schotbaar- of zoogenaamd dijkersland hetwelk overeenkomt met 563 ge- gemeten 225 roeden oude of Blooische maat. Deze vermeer dering van grootte is waarschijnlijk veroorzaaktdoordien de in 1682 vergraven grond door gedurig ondergane verbetering, later weder onder de schotbare oppervlakte is opgenomen. Wat de gesteldheid van den grond betreftmoet worden opgemerktdat deze polder de minst vruchtbare is van het geheele waterschap; zijn bodem bestaat uit met veel zand ver mengde klei, Men is er ingeland vanbij een bezit van 4 hectaren schotpligtigen eigendom.

Archief | 1878 | | pagina 261