250 schuif, van welke de dorpels reiken tot 1,16 meter beneden A. P. Het gemiddelde hoogwater valt 0,28 meter beneden den bo venkant van den deksteen op het buitenfront der sluishet. komt overeen met 1,70 meter 'ooven A. P. Het laagwater daalt tot 3,45 meter beneden volzee I)e grootte van den polder bedroeg in 1479, 127 gemeten schotbaar- en 32 gemeten vroonlandkort vóór de overstroo ming van 1682 bestond zijne oppervlakte uit ruim 137 geme ten schotbaar- en 33 gemeten vrij- of vroonland doch in dat zoo rampspoedige jaar is 233 roeden der vroonen uitgeslagen en tengevolge van de overstrooming van 1720 is 6 gemeten 10 roeden schotbaar land deels uitgespoeld en deels voor ver zwaring van den dijk vergraven. Tegenwoordig bevat de polder nog 52,2850 hectaren schotbaar- of dijkersland en 14,5030 hec taren vrij- of vroonland, overeenkomende met 170 gemeten Blooische maatof met de grootte van vóór 16S2. Uit de overeenstemming der tegenwoordige met de vroegere grootte blijkt dat de uitgeputte gronden later weder als schotbare landen zijn aangeslagen. De bodem van dezen polder bestaat uit middelmatig zware klei en bij een bezit van 4 hectaren schotpligtigen eigendom is men ingeland. Leguitpolder. Na de voorgaande bedijking is die strook gronds aangewonnen welke thans onder den naam van Leguit polder staat bekend, hetgeen zoowel uit de liggingals uit de aansluiting der dijken is na te gaan. De gorsendie door deze bedijking zijn drooggevallen lagen vóór hunne inpolde ring van die van den polder Oud-Kijkuit gescheidendoor eene kreek, die zich op beide einden in de Eendragt ontlastte en waarvan in deze en de achter gelegen dijkage nog over blijfselen voorhanden zijn. Zij vormden alzoo eene plaat, die aan den eenen kant door de Eendragt en aan de andere zijde door genoemde kreek was ingesloten.

Archief | 1878 | | pagina 272