•23 Dit geschiedde ook niet te vergeefs; want, behalve eenige vrij dommen van belasting, werd eene //subsidie'" van 550 Vlaamsch gedurende tien achtereenvolgende jaren aan de ramp spoedige watering verstrekt. Schoon men te dien tijde nog wel niet met vallen te kampen hadwaren de uitgaven ter voorziening in het gewone onderhoud toch zeer zwaardaar de zeedijk over ruim 6000 meter met ongeveer 60,000 vier kante meter rijsbeslag was verdedigd. Benevens dit aanzienlijk onderhoud werd jaarlijks nog eene zeer belangrijke hoeveelheid matwerk vereischt tot voorkoming van afslag van het dijksbe- loop, dat nergens hoog genoeg met rijswerk was bezet. Voegt men nu hierbij de groote schadedie het waterschap in zijne rijs- en kramwerken leed en die veelal gepaard ging met ontzaggelijke grondverliezen dan is het duidelijkdat de uitgaven ook destijds reeds zeer aanzienlijk moeten zijn geweest. In 1776 riep men op nieuw de hulp der Staten intevens vergunning verzoekende tot het aangaan eener geldleening van 2500 Vlaamsch. Op een en ander werd ook nu weder gun stig beschikt; de Staten stonden toe, dat de verlangde som zoo voordeelig mogelijk werd opgenomen en verleenden ge durende zes jaren achtereen een onderstand uit 's lands kas van 1000 Vlaamsch. Ook latertoen de watering op nieuw met dijkval op dijkval werd bedreigdmoest het gewestelijk bestuur deze dijkage steeds te hulp komen en ware zulks niet geschieddan zouden deze gronden reeds overlang onder het water zijn bedolven geweest. Na een1 in Januarij van het jaar 1793 ontstanen val aan de Westnol van Gorishoekdeelde het dijksbestuur mede, dat in den nood der watering alleen door het leggen van een1 nieu wen slaperdijk kon worden voorzien waarvoor dan ook tegelijk de noodige vergunning en ondersteuning werden aangevraagd. Deze nieuwe inlaagdijk moest strekken van den Wulpendaal- schen dijk tot den Vatelweg met eene haaksche wending naar den zeedijk. Hij zou het meest aangevallen punt afslui ten en dus de watering voor inundatie11 behoeden.

Archief | 1878 | | pagina 27