22 Het besluit der Staten dat daarop volgdehield inhet dijkabestuur te - authorisereutot het maken der voorschreven «inlaag, lang 885 Putsche roeden," en tot bestrijding der kos ten werd het dijkscollegic gemagligd om onder garantie van het gemeene land," tegen eenen interest van hoogstens vier ten honderd, een kapitaal van 11,233 6 0 8 1 Ylaamsch «op te nemen." Voorts werd de verzekering gegeven, dat, wauneer de gelden «wegens de tijdsomstandigheden" niet konden ver kregen worden zij alsdan uit 's lands kas zonden worden ver strekt terwijl ten slotte ook uog andere belangrijke onder steuningen zoo voor het voldoen van den interestals voor hel janrlijks allossen van een gedeelte van het op te nemen kapitaalwerden toegezegd De nieuwe inlaagdijk werd op den 25 Mei 1793 aanbesteed voor f 65,801; zijue oplevering had echter eerst op den 27 Junij van het volgende jaar plaats. Door verzakking van het werkmaar hoofdzakelijk ook wegens het maken van lavei door het werkvolkwas de uitvoering zeer vertraagd. Het tumult onder de arbeiders was in den zomer van 1798 zelfs zoo groot geweest, dat de aannemer, C. Koki.ewijntot voor koming van verdere ongeregeldheden een detachement soldaten" had noodig geacht. Toen de Staten vergunning verleenden voor het leggen van den nieuwen dijkbevalen zij met eendat meu daarom de oude waterkeering toch niet zou verlaten. Men moest deze steeds in goeden slaat onderhouden door de daaraan komende rampen te heelen en men raogt daarvan ook geeue gedeelten prijsgeven dan na daartoe bekomen verlof s). Schoon door menigen val bedreigdbleef deze oude waterkeeringtot wel ker opwerking reeds in 1551 besloten was, dan ook nog tot in 1825 bestaan Alstoen vond men het evenwel geraden den daarachter gelegdeu inlaagdijk te verzwaren met aardspecio van Archief der pulden van Sehcrpeniae. Ibid.

Archief | 1878 | | pagina 28