274 De wegen genaamd de Korte- en de Langeweg alsmede de bermsloot. en de sluiswachterswoningwerden het eigendom van deu kooper. Yoor de laatste de sluiswachterswoning is met de daaraan grenzende erven boven en tegelijk met den koopprijs 1000 betaald. Ingeval van indijking van gronden gelegen vóór den zeedijk van den Hollarepolderhebben de verkoopers het regt van kosteloozen doortogt van water door den Hollarepolder ten be hoeve van de uit die gronden te vormen vóórpolders voorbe houden. De daarvoor benoodigde duikers komen wat kosten van aanleg en onderhoud betreftechter voor rekening van de verkoopers. De laatsten hebben verder het regt, om de voor de suatie noodige waterleidingen in den Hollarepolder ten hun nen koste te doen makenterwijl ingeval de bermsloot ooit verdieping of verbreeding eischtde kooper die uitdieping of verbreeding moet gedoogen en de daarvoor noodig geachte gronden tegen taxatie van deskundigen moet afstaan. Het on derhoud van de ten behoeve der suatie gemaakte waterleidingen is verder ten laste van den kooper J). De verkoopers hebben voor zich ten allen tijde gereserveerd het kosteloos gebruik van al de polderwegen en van de wegen over de bermen Ook hebben zij het regt om ten allen tijde ten hunnen koste zooveel oprillen in de dijken te maken als zij noodig zullen oordeelen om hunne voorgronden buiten den Hollarepolder te bezoeken 2). Op al deze voorwaarden is de polder met de daarin staande gebouwen en getimmerten verkocht aan den heer Er. Smit te Lekkerkerk voor de som van f 595,315,04. De polder is nooit door den stroom aangetasthet zooge naamde //StinkgaV langs zijn' noordelijken dijk gelegen, slijkte spoedig op en langs het westelijke eind ontstonden weldra hooge slijken en gorsen. In 1852 is bovendien het meest Zie de veilings voorwaarden. 2) Ibid.

Archief | 1878 | | pagina 296