385 tusschen al de polders die in de twee vorige contracten wa ren betrokken. Schakerloo was ook niet meer verpligt in de oeverwerken met een hooger geschot bij te dragen en de polders DeurlooBroek, Rooland, Puit, Peuke en Nieuwland droegen in het geheel daartoe niet meer bij. Slechts de dijka ges SchakerlooVijftienhonderd-gemeten en Dalem verbonden zich om de oeverwerken vóór of aan hunne polders ten eeu wigen dage" voor gemeenschappelijke rekening aan te leggen en te onderhouden. Bij deze overeenkomst werd bovendien bepaalddatwanneer één of meer dezer polders kwam door te brekende beversching insgelijks voor gemeenschappelijke rekening van al de daarin gelegen grondeigenaren zou plaats hebben x). De onderhoudskosten der sluis werden aanvankelijk gedragen door de polders Vijftienhonderd-gemeten en Schakerloo. Bij ver nieuwing van dit middel van suatiegreep evenwel vaak eene nadere regeling voor het dragen der uitgaven door de onder scheidene poldersdie aan de Vijftienhonderd-gemeten contri bueerden plaatsen deze viel soms zeer lastig. Vooral was zoodanige nadere regeling moeijelijk, wanneer, zooals in 1671, de vernieuwing der sluis oorzaak was van doorbraak en ont zaggelijke schadewant om slechts hiervan één voorbeeld te geven stippen wij aan dat de rekening van 't herstel dei- gebroken dijken in April van het volgende jaar gesloten eerst in 1675 de goedkeuring van ingelanden van de polders Broek, Rooland, Puit, Peuke en Nieuwland erlangde, en bij welke goedkeuring ingelanden dier polders ook eerst besloten om daarin voor 750 Vlaamsch deel te nemen 2). Bij resolutie van 3 Maart 1699 is weder bepaald dat de bij dragen van de polders PuitPeuke en Nieuwland ten bate zou den komen van //de contributie" of de middelen, uit welke Resolutieboek pag. 100 recto. 3) Ibid pag. 90 verso het totaal der uitgaveu van de hei-bedijking beliep 40579,75.

Archief | 1878 | | pagina 309