334 teklein zulke ongelukkige gevolgen heeft opgeleverd Zeker lijk hadden ingelanden van de achterpolders deze rampspoedige bedijking beter kunnen te hulp komendan die te laten be- vloeijenwant nu bragten zij hunne eigene dijken in den strijd met eenen vijanddiemen verlieze het nooit uit het oog, bij elke inbreuk of verovering, welke hij maakt, in krachten wint. Het was hier in 't kleinals bij het verloren gaan der Breede watering Beoosten Yerseke in 't grootook daarvoor werd in der tijd geene ondersteuning voor herbedij king verstrektmaar de door de zee gemaakte verovering heeft tot op den huidigen dag ook daar van de gronden der aan liggende kusten niet te berekenen offers geëischt. De Broodeloospolder was 163 gemeten groot, en onder deze oppervlakte was slechts 3 gemeten vroonland begrepen. Razernijpolder. De gronden dezer kleine bedijking waren voormaals gorsen van de polders Yrouw Belija en Deurloo. Zij hadden een langen, smallen vorm en moeten veeleer als een overblijfsel van een vroeger ingedijkt schordan wel als eene nieuwe aanslibbing worden aangemerkt. Zij werden aan den zuidkant door de Ooster-Schelde en aan den oostkant dooi de Eendragt bespoelden de uitgifte er van had plaats op den 29en Mei 1439 door E. van Bouiigondië aan L. van Blois" en //Claes de Vrieze" voor 20 Q Vlaamsch als eene eeuwige erfpacht" per jaar In het daarop betrekking hebbende stuk, wordt gezegd, dat het uitgegevene omvatte hei Gors van verbelien poiremitten middeldijck van Ver- n belien polre tot den zeedijck toeende den anderen middel- dijck van Verbelien polre tot huge leenhoutszoon toe daartoe een gors ende aanwerp gelegen aen dat voorz gors van Ver- n belien strekkende langs Doorloo ende Broodelose tot Een- n drecht toex). De laatst bedoelde schorren vóór den dijk van den Broo- Ermerins Beschrijving van Tholen.

Archief | 1878 | | pagina 358