337 was zoozeer uitgeputdat het jaren achtereen niet veel meer vormde dan eene uitgebreide wildernis. De tegenwoordige schot- bare grootte bedraagt slechts 1,4151 hectare. De polder Razernij loost zijn hemelwater kosteloos op den Deurloopolder uit; de daarvoor gebouwde steenen duiker ligt in den thans bijna geheel geslechten binnendijk. Tijdens het drijven van den Deurloopolder was deze gebrekkige water- keering met eene kade of een' kistdam verhoogden de water lossing daarin gesloten tengevolge waarvan het land schier aan houdend onder water stond. Altekleinpolder. Nog ééne bedijking aan den zuidkant van den Vijftienhonderdgeineten-polder tot stand gekomenblijft ons ter beschouwing over; het is die, welke waarschijnlijk als een gevolg van zijne beperkte grootte onder bovengenoemden naam in het begin der 15° eeuw tegen den Mosselhoekis aangewonnen. Het was op den 17eu Maart 1438 dat Bit.ips van Bourgoxdië hier eenige gorsenomtrent 20 gemeten groot, uitgaf aan Gr,aks de Vriese" voor vier //Rijders" per jaar. Zij werden gezegd gelegen te zijn tusschen //het ge- meijne Landt van der Thollen en den Mosselhoeken in de uitgifte er van waren ook begrepen //de middeldijcken1). De inpolderingdie hierop spoedig is gevolgdkwam tot stand door het opwerken van eenen dijk, die op de beide einden aan de waterkeering van den Vijftienhonderdgemeteu-polder sloot en eene lengte had van omtrent 200 Putsche roeden of 820 meter 3), Slechts het noordelijke punt ervan is bij de Kom- inesluis" nog zigtbaar; het overige is door de Eendragt ver loren geraakt. Ook de oudste geschiedenis van dit poldertje is in nevelen gehuld. In den eersten tijd van zijn bestaan wordt vermeld, EkMeuins Beschrijving van Tholen pag. 39. 2) Archief der polders van Tholen. Archief IVe. dl. 2e. st. 22

Archief | 1878 | | pagina 361