43 de Wulpendaalsche dijk. Wanneer, of onder welken vorm ech ter het Wulpendal is bedijkt, is onbekend; evenmin kan met eenige zekerheid worden bepaald wanneer of onder welke om standigheden het is verloren geraakt. II. WATERSCHAP POORTYLIET. ALGEMEEN OVEEZIGT. Het waterschap Poortvlietdat ook een der oudste ge deelten van het eiland Tholen bevat, bestaat uit de polders Poortvliet, Malland, PriestermeetBartelmeetNieuw-Strijen Steeland, Smaalzij Baarsdijk en Pluimpot, wat laatstgenoemden betreft, echter slechts voor zooverre hij in de gemeente Poort vliet gelegen is. Malland is van Poortvliet niet meer door eenen dijk gescheiden; het is evenwel zekerdat het eertijds eene afzonderlijke bedij king heeft uitgemaakt. Priestermeet en Bartelmeet zijn daaren tegen nog geheel door dijken ingesloten, doch zij waren daarom niettemineven als Mallandsinds eeuwen met den polder Poortvliet in het stuk van dijkage vereenigd. PoortvlietMallandPriestermeet en Bartelmeet vormden ge zamenlijk de oude watering van Poortvliet, waaraan in 1556 de Pluimpot, in 1580 Nieuw-Strijen en eindelijk in 1645 ook de Klaas van Steelandpolder werd toegevoegd. De Smaalzij, Baars dijk en Pluimpot-polders stonden wel onder hetzelfde dijksbe- stuurmaar waren nooit administratief met de watering ver bonden. De polders van Poortvliet hebben werken en belangendie het geheele waterschap aangaan of met andere woordenwaarin alle polders zijn betrokken andere welke slechts voor gemeen schappelijke rekening van PoortvlietMallandPriestermeet Bartelmeet.Nieuw-Strijen en Steeland worden beheerden

Archief | 1878 | | pagina 53