44 eindelijk ook zulkewelke uitsluitend de polders Smaalzij Baarsdijk en Pluimpot afzonderlijk betreffen. Omtrent de gemeenschappelijke belangen en werken van het waterschap besluit de vergadering der ingelanden van het ge- heele waterschap. Tot deze belangen en werken bebooren de zamenstelling van het polderbestuurde voordragt der leden van het bestuurde benoeming der ambtenaren en bedienden van het waterschap de regeling der jaarwedden van de be stuursleden en genoemde ambtenaren en bediendenhet vast stellen hunner instructiën en in het algemeen alleswat tot de inrigting van het polderbestuur behoort en verder het wa terschap in zijn geheel aangaat. De uitgaven, welke daarvan het gevolg zijn, worden tot, een gelijk bedrag per hectare omgeslagen over de landen in het geheele waterschap gelegen. Omtrent de belangen en werken, welke uitsluitend de polders Poortvliet, Malland, Priestermeet, Bartelmeet, Nieuw-Strijen en Steeland aangaan besluit de vergadering der ingelanden dier polders. Tot deze belangen belmoren a. de benoeming van de waterbouwkundige ambtenaren voor de waterkeeringen dier polders de regeling hunner jaarwedden het vaststellen hunner instructiën en in het algemeen al wat die ambtenaren aangaat b. de dijken waterkeerende werkende waterleidingen bestemd tot afvoer van het polderwater, de daarin gelegen heu len of duikers en in het algemeen al de uitwateringsmiddelen voor zoover een en ander gelegen is in en behoort tot ge noemde polders c. de kunst- en andere polderwegen welke gelegen zijn in de polders Poortvliet, Malland, Priestermeet, Bartelmeet, Nieuw- Strijen en Steeland. De kosten tot instandhouding en onderhoud der hier boven bedoelde dijken werken waterleidingenheulen of duikers en wegenkomen voor rekening van de genoemde poldersbe houdens de verpligting tot onderhoudwelke wat de water-

Archief | 1878 | | pagina 54