45 leidingen betreftrust op de eigenaren van aangrenzende gron denen, wat de wegen aangaat, op de eigenaren of op anderen. Deze uitgaven worden gedragen door de eigenaren der landen gelegen in den polder Smaalzij, door jaarlijks eene som van 18, en door de eigenaren der landen gelegen in Baarsdijk door jaarlijks eene gelijke som te voldoen x). De overige kosten worden tot een gelijk bedrag per hectare omgeslagen over de landen gelegen in de polders PoortvlietMallandPriester- meet Bartelmeet.Nieuw-Strijen en Steelandmet dien ver stande nogtans dat door de grondeigenaren van den polder Steeland f 2,50 per hectare meer wordt betaald, dan door de eigenaren der landen in de overige polders 2). Omtrent de belangen en werken welke uitsluitend een dei- polders betreftbesluit de vergadering der ingelanden van elk dier polders. Tot deze belangen behooren a. wat den polder Smaalzij betreftde zorg voor de uit watering van dien polder en de instandhouding en het onderhoud van de heul of den duiker onder den Mallandschen dijk, waar door hij uitwatert in den polder Mallai.d; 1). wat den polder Baarsdijk aangaatde zorg voor de uit watering van dezen polder en de instandhouding en het onder houd van de heul of den duiker onder den noorddijkwaardoor hij uitwatert in den polder Poortvlieten c. wat den polder Pluimpot betreftde zorg voor de uit watering van dien polder en de daaruit voortvloeijende verplig- tingen ten opzigte van het waterschap Sint-Maartensdijkwat aangaat de instandhouding en het onderhoud der heul of van den duiker in den dijk van den polder Slabbecoorne. De kosten der werken en belangen hier bedoeld komen voor rekening van den polder, welke uitsluitend daarbij betrokken is 3). Zie omtrent de oorzaak daarvan in de afzonderlijke beschrijving des polders. 2) Ibid. 3) Bijzonder reglement voor het waterschap Poortvliet, vastgesteld door de Staten van Zeeland dd°. 11 Julij 1874 en goedgekeurd bij koninklijk besluit van 15 October 1874, n". 24.

Archief | 1878 | | pagina 55