Do watering van Poortvliet met Malland, Priester- en Bartelmeet als onderdeelen. Poortvliet iszooals wij reeds opmerkten ook een der oudste gedeelten van het eiland Tholen. Het is evenwel later ingepolderd dan het naburige Scherpenissedat waarschijnlijk reeds vóór zijne bedijking is bewoond geweest. Dat deze gronden jonger zijn dan die aan de andere zijde der Zoutee gelegen is geene bloote gissing maar valt bij eene aandachtige beschouwing van beide dijkages terstond in het oog. In Scherpenisse toch treft men schier geene sporen van afzonderlijke inpolderingen meer aangeene aardrug- gen van voormalige dijken zijn daar dus meer aanwezig, en in geene benamingen van hoeken of wegen vindt men het woord //dijk" vermeld. Gansch anders daarentegen is het in Poort vliet gesteld vele der afzonderlijke inpolderingen zijn hier nog duidelijk op te merken en de meeste namen van de daarvoor opgeworpen doch reeds lang geëffende of tot wegen verloopen waterkeeringenzijn tot op den huidigen dag nog in den Engelaars-, Stampers-, Beugkens-, Gouws-, Paas- en Vrouw-Betkensdijk bewaard gebleven. In den polder Scherpenisse, waarin alle deelen toch ook niet gelijktijdig met dijken of kaden zijn om- 46 Zoowel voor de belangen van het waterschap als voor die der vereenigde polders PoortvlietMalland PriestermeetBar- telmeet Nieuw-Strijen en Steelandhebben ingelanden bij een bezit van 10 tot 20 hectaren een van 20 tot 35 hectaren twee en van 35 tot 55 hectaren drie stemmen verder brengen zijdie 55 en minder dan 85 hectaren bezitten vier en zij welke meer dan 85 hectaren hebben vijf stemmen in de ver gadering van ingelanden uit. In de polders Baarsdijk en Smaalzij is men stembevoegd ingeland bij een bezit van 4 en in den Pluimpot, voorzooverre die tot dit waterschap behoortbij een bezit van 6 hectaren schotpligtigen eigendom 1). Archief rlcr polders van Poortvliet.

Archief | 1878 | | pagina 56