65 belang. Om deze reden werd dan ook besloten 1015 10 f) 7 -1 Vlaamscb tot heeling van de daar gebroken dijken bij te dragen onder beding dat, wanneer ook deze watering eenmaal nog kwam te overstroomen en de dijkage van Tholen alsdan van derge lijk eene ramp bleef verschoondmen dan ook in de kosten van beverscbing met een geschot van 4 fi per gemetzooals in dit waterschap voor genoemde bijdrage was omgeslagen, zou helpen voorzien 1). Het was nu bij dezen stormvloed gebleken van hoe groot belang ook deze dijk voor de polders wasbet water vloeide zooals wij zagenover zijne kruin en hieruit kan men nagaan welk eene groote schade daardoor ook dezen gronden zou zijn toegebragtwanneer het niet in zijnen loop ware gestuit. Later is het waterschap niet meer door zware rampen ge troffen wel liep bij den stormvloed van 3 Maart 1715 het zeewater in groote hoeveelheid over den Houwer- of Stoofdijk doch beduidende schade werd daardoor niet te weeg gebragt. Ook de vloeden van 1775, 1808 en 1825 hebben hier geene verwoestingen, zooals elders, aangerigt; die van 1808 veroor zaakte wel eene schade van omtrent f 6000, maar overstroo ming had ook daardoor niet meer plaats. Danook deze vloeden waren nog oorzaak van belangrijke uitgavenwant even als aan andere polders, gaf de opstuwing van het water ook hier telkens aanleiding tot verhooging en verzwaring des dijks 2). Door de onderscheidene verbeteringendie van tijd tot tijd sinds eeuweii achtereen daaraan zijn uitgevoerd zijn eindelijk dijken verkregenzooals die heden daar voor ons liggen bij eene geschikte hoogte en zwaarte bezitten zij nu ook glooijingen, waarmede aan de golven kan wederstand geboden worden. De watering van Poortvliet wordt langs de Ooster-Schelde door slechts eenen 424 meter langen zeedijk beschermd. Rekent men daar nu ook bij de dijken van den polder Klaas van Steeland, Archief der polders van Poortvliet. 2) Resolutieboek der polders vau Poortvliet. Archief IVe. dl. 2e. st. 5

Archief | 1878 | | pagina 75