81 Dit poldertje had eertijds zijne uitwatering op den Pluimpot. Na de afsluiting van dezen stroom bragt de sluis het land- water nog altijd in de oude vaargeul van waar het vervolgens door eenen nieuw gegraven zijwatergang op de polders van Sint- Annaland werd gevoerd. Eerst in 1629 is de waterlossing verlegd Met vergunning der ingelanden van Poortvliet werd alstoen een steenen duiker gemaakt in den Noorddijken voor de ontvangst van het water moest jaarlijks 1 fi per gemet worden uitgekeerdterwijl de polder met het onderhoud van den voor zijne uitloozing gelegden duiker bleef belast. De des wege gesloten overeenkomst dateert 26 Junij 1629 en is tot op den huidigen dag nog altijd van kracht. De bijdrage voor de waterlossing op Poortvliet wordt evenwel niet meer naar den vroegeren maatstaf van 0,30 per gemet berekendmaar bedraagt thans standvastig 3 Vlaamsch of 18 per jaar. Dit was reeds lang het geval, misschien wel, omdat de vroe gere grootte van 't poldertje 60 gemeten bedroeg, en deze oppervlakteberekend tegen 0,30 per gemetook juist een bedrag van 18 heeft opgeleverd. Yolgens de tegenwoordige grootte en tegen ƒ0,30 per gemet berekend zouden de suatie- penningen thans 'iets meer bedragen want Baarsdijk omvat tegenwoordig 23,8320 hectaren of bijna 61 gemeten. Het is administratief van het waterschap gescheiden doch wordt door het bestuur daarvan beheerd. S in aal z ij - p o 1 d erEven als de voorgaande is ook de Smaalzij-polder een aanwas van Poortvliet in den voormaligen Pluimpot gevormd. Deze bedijking heeft ongetwijfeld haren naam ontleend aan harenlangen smallen vorm als hebbende slechts eene gemiddelde breedte van 250 meter, bij eene lengte van 1550 meter. De gorsenwaaruit de Smaalzij-polder is ontstaanlagen tusschen den Mallandschen dijk en het voormalige vaarwater de Pluimpotzij waren door geene groote kreken doorsneden en lagen gemeen met die van Baarsdijkten noorden begrensd Archief IVe. dl. 2e. st. 6

Archief | 1878 | | pagina 91