89 Deze inpoldering, waarin de naam van het voormalige vaar water tot op den huidigen dag is bewaard geblevenbehoort tot de drie gemeenten welke eertijds door den Pluimpot wer den begrensd en even als dezehebben ook de aanliggende waterschappen de gronden langs hunne buitendijken drooggeval len tot zich getrokken. Het gedeelte tusschen den Malland- schen dijkde polders Smaalzij en Baarsdijk aan de eene zijde en de nog overgebleven geul aan de andere zijde is bij het dijksbestuur van Poortvliet, onder den naam van Pluimpot in beheerde strook vóór de polders OudelandMiddelland en Nieuw-Pavensoord is onder het toezigt van het bestuur der vrije polders van Sint-Maartensdijk gesteld; terwijl eindelijk het stuk dat bij de gemeente van Sint-Annaland is ingedeeldook met de polders dier gemeente gemeenschappelijk wordt beheerd. De gronden van Poortvliet aan de eene zijdeen die van Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland aan den anderen kantzijn dooi de waterleiding of de overgebleven vaargeulvoldoende van elkander gescheiden de grens tusschen de strooken van beide laatstgemelde gemeenten of waterschappen wordt geacht te loopen in de rigting der voormalige Wiukeleedie aan de overzijde des dijksook Nieuw-Ravensoord van de overige landen van den ouden polder van Sint-Annaland scheidt. Administratief zijn de onderscheidene stukken van den Pluim pot onderling en ook van die der waterschappen, waarvan zij deel uitmakengescheiden en hunne grootte is als volgthet stukbelmoren de tot het waterschap Poortvlietbevat eene oppervlakte van 47.6830 hectaren; het gedeelte van Sint- Maartensdijk, omvattende de Groote en Kleine Bandekens met den Pluimpot, beslaat 11.1880 hectaren schotbaar- of zooge naamd dijkersland en 11.8920 hectaren vroonland en het stuk van Sint-Annaland heeft eene oppervlakte van 20,1450 hecta ren, of alles bij elkander voegende, blijkt de geheele polder groot te zijn 90,9080 hectaren.

Archief | 1878 | | pagina 99