41 Directeuren en leden. VERSLAG VAN HET VERHANDELDE IN DE ALGEMEENE VEBGADEBIN&, gehouden den 2 April 1879. Hoëvell. een sieraad van en verdiensten van het genootschap in de jaarlijks op den de maand April te houden algemeene kort verslag gegeven van het ge- Volgens de voorschriften der wet van den 1 Juni 1874moet eersten Woensdag van vergadering door den secretaris een worden van den toestand en de werkzaamheden nootschap gedurende het afgeloopen jaar. Om de vijf jaren wordt door hem een meer uitvoerig verslag o ver gelegd behelzende de geschiedenis van het ge nootschap gedurende dat tijdsverloopwelk verslag zal wor den gedrukt en aan alle directeuren en leden kosteloos wor den uitgereikt. Zoodanige vijfjarige vergadering, waarvan het verslag in druk is verschenen, werd het laatst gehouden den 1 April 1874. Zij is thans opgevolgd door die, welke den 2 April 1879 plaats had. Bij het verslag moet worden gevoegd eene naamlijst van de directeuren en leden van het genootschap welke hier- voren is afgedrukt. Aan het verslag zelf ontleenen wij het volgende. Het aantal directeurendatvolgens de in het jaarverslag van 18691874 opgenomen lijst, op den 1 April 1874 bedroeg 70 is thans tot 82 geklommen. In dien tusschentijd zijn overleden de heeren A. H. G. Fokker, P. de Maret Tak, mr. J. C. Clotterbooke Patijn van Kloetingemr. R. W. graaf van Lijndenmr. M. F. Lantsheer, G. J. Sprengermr. J. C. E. graaf van Lijnden, mr. J. W. T. Swaters van Schaumburgmr. J. D. Thibaut Mathijssen en jhr. mr. G. L. Schorerterwijl voor hunne betrekking van directeurom reden van vertrekhebben bedankt de heeren jhr. mr. L. F. vanPanhuijs, E. H. F. W. Mathondr. B. J. C. Hazelhoff RoelfzemaG. J. Mees en mr. A. R. Arntzenius. Op hetzelfde tijdstip telde het genootschap 239 leden. Van hen zijn sinds dien tijd 30 door den dood uit ons mid- den weggenomen te weten de heeren dr. L. J. de Marree mr. H. J. Koenendr. J. Bosschadr. G. F. van Dom melen dr. S. Mullerdr. C. GobéeJ. Fransen van de Puttemr. G. Groen van Prinstererjhr. mr. J. de Bosch Kemper jhr. mr. J. de Witte van Cittersdr. H. J. van EekJohn Lothrop Motley H. Boonen dr. W. C. H. Staring dr. G. A. SchneitherH. M. C. van Oosterzee mr. J. B. baron van Hugenpoth tot den Berenclauw, mr. J. D. W. Pape, dr. P. Bleekerdr. A. Mathijssen, dr. T. J. Stieltjes dr. L. Cohen Stuartmr. J. H. Philipse mr. G. A. Fokker, dr. A. Petermann, mr. J. C. Voorduin, dr. J. T. Bergmanndr. A. A. Fokkerdr. C. W. H. van Kaathoven en dr. W. R. baron van Allenzoo directeuren als ledenwaren het genootschapaan hunne nagedachtenis werd eene plichtmatige hulde gebracht. Tengevolge der benoemingendie in de laatste vijf jaren

Archief | 1879 | | pagina 23