44 45 bestuursleden Gewone vergaderingen. Over de bevolking van Mid- Over den Zierikzeeschen maandelijksche winter-bijeenkomsten hadden De gewone geregeld plaats. Mag eene meer of minder talrijke opkomst van directeuren en leden eenigszins kunnen gelden als maatstaf voor hunne belangstelling in het genootschap en zijne werkzaamheden, dan is het aangenaam hier te mogen vermeldendat die vergaderingen in het laatste vijfjarig tijdvak in den regel beter zijn bezocht dan vroeger. Het gemiddeld cijfer voor iéder der vijf jaren, waarover dit verslag loopt, bedroeg 30 tot 45. Niet zonder invloed is daarop natuurlijk de al of niet Jhr. mr. de waarneming van het voorzitterschap had belast, werd alstoen tot voorzitter benoemd jhr. mr. J. W. M. Schorer. Het uitvoerend bestuur bestaat thans uit de heeren: 1880 J. H. Gerlach. Schets van de repu- maatschappelijk en huiselijk leven. K. R. Pekelharing. Over de Nemesis de voorstelling van Herder. G. N. de Stoppelaar. Wandeling door Over de verschillende hoven van het benoeming van te Middelburg woonachtige leden. Daarbij mag ook niet uit het oog verloren wordendat enkelen van hendie als directeur toetreden dit grootendeels doen om gebruik te kunnen maken van de leesinrichtingen minder om aan de overige werkzaamheden deel te nemen. De vergaderingen van October waren steeds gewijd aan de mededeeling van verschillende bijzonderheden en aan het doen van verslag omtrent eenige ten geschenke ont vangen voorwerpen. Op de overige bijeenkomsten heeft het niet ontbroken aan verscheidenheid; het veld der weten schap werd wederom in allerlei richtingen bewandeld. Een groot deel van den avond werd door de lezingen mgenomen. Hieronder volgen de namen der sprekers en het onderwerp door hen behandeld. 1874. November. bliek der mierenhaar 1875. Januari. naar aanleiding van Februari. Mr. het oude Middelburg, handbogen-gilde aldaar. Maart. Mr. G. A. Fokker. délbwrg vóór 1795. F. Nagtglas. arts en geleerde Job Baster. November. Dr. S. Dobbelaer de Wind. Over de honds dolheid, haar ontstaan, voortplanting en de middelen, die ter harer genezi/ng of voorkoming kunnen en behooren te worden aangewend. December. T. H, de Beer. Over Lessing''s Nathan der Weise. 1876. Januari. Dr. Y. Keijzer. Over het zenuwstelsel en de zintuigen der weekdieren, toegelicht met exemplaren behoorende tot zijne eigene verzameling en tot die van het genootschap. Februari. F. Nagtglas. Over de merkwaardige gebeurtenissen van het jaar 1809, vooral naar aanleiding van de berichten J. W. M. Schorervoorzitter F. Nagtglas K. R. Pekelharing Dr. J. C. de Man. Mr. G. N. de Stoppelaarsecretaris Mr. D. A. Berdenis van Berlekomthesaurier 1884 Het bestuur hield van September tot April, overeenkom stig het bepaalde bij artikel 53 der wet, geregeld zijne maan delijksche vergaderingen. Ook in den zomer kwam het meermalen bijeen tot het bespreken van verschillende onder werpen in het belang des genootschaps. Dikwerf zorgde hetdat eene commissie uit zijn midden het genootschap vertegenwoordigde op onderscheidene bijeenkom sten van wetenschappelijken en letterkundigen aard, waar voor verwezen wórdt naar het later volgende onderdeel van dit.verslag, meer bepaald gewijd aan de behandeling van de betrekkingen van het genootschap met de overige bin nen- en buitenlandsche vereenigingen. Jar.v.aftr. 1884 1880 j 1881 1882

Archief | 1879 | | pagina 25