evertebrata. ongewervelde dieren. Dr. Mitórepora (plantaginea Lam?) Madrepora tenuis Dana. Madrepora cytherea Dana. Isis hippuris Lam. Corallium rubrum Lam. Tubipora musica Lam. Polyactinia. De conservator, J. C. DE MAN. B A D AT A. 8TBAA1BIÏBÏN. Coelenterata. Orde der Octactinia of Alcyonaria. I Pocillopora spec., verwant aan bulbosa. Pocillopora spec. Pocillopora damicornis Lam. (2 ex.). IfiDepora alcicornis Linn. (4 ex.). Cforironiaceen. (12 exempl.). Plexaura spec. Isis hippuris Lam. (2 exempl.). Corallium rubrum Lam. Tubipora musica Lam. Orde der lntipath.es spec. (6 exempl.). Suborde der Tabulata. Seriatopora spec., Amboina. Pocillopora affinis. Pocillopora spec. Pocillopora spec. Millepora alcicornis Linn. I Millepora spec. Suborde der Perforata. Porites spec. Porites spec. Montipora foliosa Edw. Haime. Montipora digitata Edw. Haime. Madrepora tenuis Dana. Madrepora cytherea Dana. Maagzakdieren. (2 exemplaren). jene bekerspons. Bij vergelijking met den laatsten cataloog zal men zien, da, de collectie wat de Zeeuwsche stroomen betreftook weder is vooruitgegaan. Zoo veel men het heeft kunnen opsporen zijn in dezen cataloog de namen der gevers opgenomen: het behoeft geen betoog dat wij daarin wenschen te zien een blijk onzer erkentelijkheid. In den cataloog zijn ook opgenomen de vooral in vroegere tijden geschonkene steenkoralende determinatie daarvan is geschied door het medelid dr. J. Gr. dr Mante Leiden. Het moge hier vermeld wordendat deze kleine collectie een aanvang nam in Juni 1775 toen men goedvond de door deu directeur mr. Johannes Mauritz aangeboden voorwerpen te accepteren en ZE. tevens te informeerenhoe zonderling aan- genaam het voor dit genootschap was te ziendat daardoor gelegenheid werd gegeven om een begin te maken tot hei verzamelen van zoodanige zeldzaamheden der natuurwaarin //de wijsheid en grootheid van den Schepper op het luisterrijks! worden ten toon gespreid.11 Thans nu de Zeeuwen ruim schoots gelegenheid hebben de elders tentoon gespreide //zeld zaamheden11 te gaan zienverlangt het genootschap niet zoo zeer naar uitheemsche voorwerpen als wel naar Zeeuwsche, waarvoor het zich zeer aanbeveelt. 6 2e, K L A S. A NT HO ZO A. STEENK.OBALEN E N SPONZEN. In het kabinet. Specimina in de modellenladc. K KLAS. SPONGIAE.

Archief | 1879 | | pagina 47