Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen UITGAVEN MIDDELBURG. T E Stuk V 1,20. Deel I. stuk III 1,—. Deel I. Deel I. Stuk IV 1,—. Archief. Vroegere en latere mededeelingen, voornamelijk in betrek kit tot Zeeland. Deel I. Stuk I1,50. Deel I. Stuk II ƒ1,50. VAN HET Dr. Johannes ab Utrecht Eene hei- Met aan de P. van Visvliet. Historische beschrij ving der voormalige stad Reimerswaal, uit onuitgegeven archieven dier stad, berustende in het provinciaal archief van Zeeland. Mr. S. de Wind. Mededeeling omtrent H. Q. Janssen. Dresselhuis. Lijst der werken en geschriften van dr. J. ab Utrecht Dresselhuis. Dr. A. A. Fokker. Philippus Lansbergen en zijne zonen Pieter en Jacob. Bijdra gen tot hun leven. een bundel autographen uit de XV Ie eeuw, deels in cijferschrift vervat, en berustende op het provinciaal archief van Zeeland. Mr. S. de Wind. Levensschets van den generaal-majoor P. J. Ackermans. Mr. A. J. van Deinse. Over het strand regt, zooals het voorheen in Zeeland gel dende was en uitgeoefend werd. (Uitgave van de Gebroeders Abrahams). J. P. van Visvliet. Over de belangrijk heid der oude charters, berustende in het provinciaal archief van Zeelanden bijzon der over een privilegie door bisschop Jan van Nassau, in den jare 1271 abdij van Middelburg verleend. W. te Water. Lijst van Zeeuwsche ede len door geleerdheid lofwaardig. Jhr. C. A. Rethaan Macaré. densche offerplaats op Walcheren, plaat. Naberigt. gf .1 Verheije van Gitters. Iets aan- gaande het wapen, de keizerlijke kroon boven hetzelve, en de zegels der stad Middelburg. Met eene plaat. Mr. S. de Wind. Iets over de oude bak- steenen met verheven beeldwerk, voorhan- in het Zeeuwsch genootschap. de Wind. Mededeeling omtrent den luudreiziger Samuel van de Putte. Jlr. S. de Wind. Over den Codex Sancti Bavonis, inhoudendeVita Karoli Magni enz. L:rustende op het raadhuis te Middelburg. Jhr. mr. Paspoort van Grijpskerke. Bijdrage betrekkelijk het ontstaan en de trapsgewijze uitbreiding der stad Middelburg iu vroegere eeuwen. Met eene kaart. J. P. van Visvliet. Mededeeling om- 1 rent een oud zegel of stempelonlangs te Sluis gevonden. Jhr. C. A. Rethaan Macaré. Tweede verhandeling over de bij Domburg gevonden Romeinsche, Frankische, Brittanische en andere munten. Met platen.

Archief | 1879 | | pagina 74