renopenbaarde zich toen hij wandelende op onze toenmalige bolwerkeneene witte streep ontdekte op eenigen afstand onder het gras; het gaf hem aanleiding om te verklaren hoe die witte streep van gips of zwavelzure kalk zich buiten den invloed van lucht en licht uit het gras had ontwikkeld en nedergezet op passenden afstand 1). Zoo gebeurde eens op de bergen in het groot wat hij in het klein zag gebeuren onder onze voeten. Maar wilt gij een ander bewijs voor Eokkeb's studiën op het gebied der Geologie, beschouwt dan de mine ralen en petrefactendie wij in onze verzameling bezitten zij liggen daar, sedert hij in vroegere jaren die schatten ordendein de laden onzer kabinettenzoo gij wilt als stomme of, zoo gij liever wilt, als zoovele sprekende getuigen van zijne kunde en tevens van zijne belangstelling in ons genoot schap. Maar Eokkek, moest het betreurendat Zeeland geen land was voor geologie; de tijd was nog niet aangebroken, waarin men de bergen naauwkeurig ontleedt in de smeltkroes van den Chimist en op de objectieftafel van den Microscopist en geen wonder alzoodat hij den moed opgaf om later aan dat vak zijn kostbaren tijd te besteden. Er scheen dan ook wel iets zwaarmoedigs te liggen in zijn besluit, om dr. Seeliieim, naast zich, als conservator voor de mineralen aan te stellenmaardaargelaten dat hij den afstand kende tusschen zijne geologie en die van lateren tijd, wilde Eokkek, als bestuurslid vrij zijn in zijne beoordeeling en toen men alzoo besloot de schromelijk verwaarloosde ver zamelingen in beteren staat te brengenwas het zijn lust een wakend oog op het werk van alle conservatoren te houden. Wat van Hennekeleb en Iveijzeb en ik deden was voor een deel ook zijn werk. Ging het naar zijne meening goed, dan liet hij ons begaan: beviel het hem niet, dan kwam hij tusschenbeidemaar hij aarzelde dan ook niet zijn gevoelen VI Over het voorkomen van gipsaarde in klei (Tijdschrift voor Nat. geschie denis enz. door J. v. d. Hoeven en w. H. de Vkiese, XI d., bl. 848.

Archief | 1880 | | pagina 12