115 bij de bant te vatten. Wij hoopen dat UE. en UE. vamilie nog in goede gesontheyt mag wezen, waer 't anders liet zouw ons van herin leet zijn. Hiermede breek ik af en wij wenschen UE. en UE. gansclie vamielie alle zegen Gods en gezontheyt na ziel en lighaem wij blyven UE. dankbaer en altyd dankbaer zullen blyven met grooteerbiet en respekt Edelmoogentheer UEdw. dienaar .Joris Valentyns en Coe rt Valentyns. Ons adres is in de Pottebalckersteeg by de boompjes. Aan //Dirk Verdam Tabakskooper tot Rotterdam." Het adres van den brief luidde aan den heer Rader- hachee te Middelburg," terwijl ter zijde stond geschreven n met een zalm hier aan vast." Met het einde der 18de en het begin van de 19,u* eeuw liet men het slaan met de bullepees niet varen, want uit een extract uit het geresolveerde bij het college van Re genten over de gevangenhuizen te Middelburg (waarschijnlijk van 1806) blijkt, dat bepaald werd, dat //zoowel de verkooper, //ruiler of schenker (nl. van goederen der gevangenen) als //hij die zich vermeet dezelve te koopen, inruilen of aan en over te nemenstrengelijk ter arbitrage van het college //met bullepeesslagen zal worden afgestraft en bovendien nog op half rantsoen van eten en drinken gesteld totdat de waarde van het alzoo verkochteverruilde of op wat wijze ook veralieneerdehetzij dan eigen ofte van dit college ten gebruike ontvangendoor het half ingehoudene rantsoen van eten en drinken zal zijn ingenomen." Onder de uit het stedelijk archief afkomstige papieren be vindt zich ook een, in 1760 aan den heer burgemeester dooi den chirurg. Jan Blok ingediend, lijstje der personen die aan de een of andere ziekte leden. De namen der personen kunnen ons weinig belang inboezemendoch voor de wijze hoe men sommige ziekten toen ter tijde qualificeerdeheeft de mededeeling van den inhoud eenige waarde.

Archief | 1880 | | pagina 143