VIII slag voor Fokker om ook te woekeren met zijne zeldzame gaven. Eene van de meest uitgewerkte bijdragen was zijn Louis de Bils en zijn tijd." Jonklieer de Bils die zich heer noemde van CoppensdammeBoonem enz., d. i. van heerlijkheden die op aarde niet schijnen te bestaan, en die nog eindigde met honorair professor te worden bij het Athenaeum in den Boschwas een gelukzoekereen lijkenbalsemerdie in Staats-Vlaanderen leefde en in zijnen tijd de beschaafde wereld en de republiek in beweging hield, door voor te geven, dat hij de kunst verstond lijken te ontleden zonder bloedvaten te kwetsen. Zijn geheim van dat bloedeloos ontledenen om coninglien en princen te balsemen werd lang na zijn dood in 1788, aan ons genootschap geschonken en bewaard als een curiosum met seven zegels die men ziet met rooden lacke daarop gedruckt is het caset van den notaris, en toen Eokker dat onder de oude papieren vond was het voor hem de aan leiding om er eene verhandeling over te schrijvenwaarvan men niet begrijpthoe de kundige schrijver er de bijzonder heden van bijeen heeft kunnen krijgen 1). Van niet geringer gehalte zijn //de losse bladen uit de geschiedenis van het cliirurgijnsgilde te Middelburg 2)" een stuk dat door hem van deze plaats voorgelezen en elders ge- gedrukt is. Wie herinnert zich niethoevele historische anec- dota daarin voorkwamen hoe die losse bladen een eigenaardig licht verspreidden over de toenmalige dwaze gewoonten in het faculteitslevenzooals alles van Eokker was ook dat stuk doorweven van ironische scherts die wij mogen het niet ver- lieelenwel eens afdwaalde in sarcastische zinspelingen die ech ter niet weinig bijbrachten om er de lezing des te meer be- loonend van te maken. Evenveel bronnenkennis straalde door en evenveel geestige Nederlandsck Tijdschrift voor Geneeskunde 1865. 2) lbid 1877.

Archief | 1880 | | pagina 14