134 teil tijd ingespannen, indien de bevolking zich sterk mogt ontwikkelen; daarentegen is de waterbron in de duinen ver moedelijk rijker dan ik bij de berekening beb aangenomen; zooals ik u zoo aanstonds boop aan te toonen. Wanneer ik nu bij elkander optel de boe veelhedendie ik rekende voor de verschillende doeleinden te moeten aan voeren dan vorderen de schepen per jaar15000 M3 de locomotieven per jaar40000 n de inwoners van Middelburg en Ylis- singen 520 M3 per dag of 189800 M3 per jaarstel190000 En dus alles te zamen 245000 M3 per jaar. Welke hooveelheid water kan nu door de duinen van Walcheren worden geleverd? Daar duinwaterdat men voor aanvoer van drinkwater tracht te verzamelen, niet anders is dan regenwater, dat op de duinen gevallen en door deze benen gezakt iskomt bet voor de berekening van de hoeveelheid, die men vinden zal aan op de kennis vooreerst van de hoeveelheid regenwater, die na aftrek van bet verdampte is overgeblevenen ten tweede van de oppervlaktewaaraan men mag rekenen bet water te kunnen ontleenen. Slaat men een blik op de verzamelingen van meteorolo gische waarnemingen, dan schijnt de verwachting van een overschot van regenwater, na aftrek van het uitgewasemde, ij del te zijn. Men bespeurt dan namelijk dat er niet alleen maanden maar langere periodenzelfs groepen van jaren zijnwaarin niet alleen geen overschot van water ismaar zelfs meer verdampt dan er uit den hemel valt 1). Jaarboek meteorologisch instituut 1878 o. a. bl. 257.

Archief | 1880 | | pagina 162