X ken aan dat geheimzinnig en gevaarlijk aan den man brengen van een zoogenaamd Arcanum. Al die bijdragen liet de Ver- eeniging van geneeskundigen door den druk in wijderen kring- verspreiden 1). Fokker's lust om op te sporen en te ver klaren werd vooral bevredigd toen hij zich ter nederzette om de prijsvraag te beantwoorden die ons genootschap had uitge schreven omtrent de epidemiën van vervlogene eeuwen. Wac er maar van pest in Zeeuwsche oorkonden en kronijken en plak katen was te vinden, vergaderde hij met onuitputtelijke vlijt; en zoo al die met goud bekroonde verhandeling 2) meer histo rische feiten bevatte dan medischeen schier uitsluitend sprak van pesten niet van andere epidemiëndan is dat alleen daar aan toe te schrijvendat de medici van die eeuwen in epide miën niet zooveel belang stelden als de historiografen. Aan den jeugdigen krijger gelijk, die naar een veldslag- haakt, snelde Fokker als Candidaat naar den kamp tegen de Cholera, naar het in 1832 door die ziekte geteisterde Rotterdam. 3) Misschien was het een opzien tegen de moeitevolle loop baan van den medicus in zulk eene stad, meer waarschijnlijk waren het de nieuw gelegde banden en de hem aangeborene liefde tot zijn land, die hem naar zijne geboorteplaats deden weêrkeeren 4). Het is u wel bekend hoe naauwgezet een doctor hij wasdiewars van wetenschappelijke vertooningde ziekte zoowel behartigde als den zieke en daarom door zijne clientèle op hoogen prijs werd gestelden gaarne voeg ik er bijdat hij met zijn edel karakter geene geldzucht, geene indringerij geene kuiperij in zijn gildewapen voerde en daardoorfat soenlijk als hij was, een uitmuntend collega bleef, die bij al Zij zijn opgenomen achter de gedrukte verslagen dier vereeniging. 2) Onderzoek naar den aard van de epidemische ziektendie vroeger in Zeeland geheerscht hebben. Middelburg 1860. 3) Later vestigde hij er zich als doctor. 4) Hij huwde te Middelburg den 16 Junij 1838 met mejufvrouw A. A. Herklots.

Archief | 1880 | | pagina 16