14.4. Wegens de mogelijkheid dat meer dan 32500 M3 te ont- leenen zal zijn verdient liet aanbeveling aan ruimeren aanleg der inrigting dan de geraamde terstond wat meer kosten te besteden dan f 300000. Uit hetgeen over duinwater op Walcheren is medegedeeld kan naar mijn inzien het besluit worden getrokken, dat bij behoud der duinen van Walcheren op hunne tegenwoordige uitgestrektheiddaarin ook voor een toekomst van gewenschte ontwikkeling van bevolking en van vertierte Middelburg en Ylissingeneen voldoende hoeveelheid drinkwater van het zuiverste gehalte te vinden en zelfs voor den behoeftige finan- tieel bereikbaar is. Door het medegedeelde zal naar ik hoop ook de overtui ging bij u gevestigd zijndat voor behoud van den verborgen schat de duinen voor afneming moeten worden behoedzoo wel voor afneming die dooi- de stormvloeden kan worden ver oorzaakt als voor afneming door menschenhandenwier gesta dige werking meer kan sloopen dan de bij tusschenpoozen aanvallende golfslag der zee. II. REGEN W ATE E. Toen ik naging of het regenwater, dat te Ylissingen op Rijksgebouwen aan de havens vielvoldoende was om te voorzien in de behoefte der scheepvaart, waren de gebouwen van het voormalige marine etablissement nog niet aan de maatschappij de Schelde in erfpacht gegeven. De uitgestrekt heid van die gebouwen gevoegd bij die der loodsen langs de nieuwe havens was groot genoeg om jaarlijks eene hoeveel heid van 10000 M3 op te vangen. Die hoeveelheid kon echter op verre na niet verzameld worden. De regenbakkendie bij de voormalige marinege bouwen zich bevondenwaren namelijk veel te kleinzoodat een groot deel van het regenwater, dat er in werd geleid er

Archief | 1880 | | pagina 172