XI den ernst, waarmede hij zijne levenstaak opvatte, het facul teitsleven aangenaam maakte door gezellig verkeer. Slaat het onlangs gedrukte verslag opdat dr. Keijzeh uitbragt in den kring der medici over de afdeeling Zeeland door Fokker in 1849 opgericht en gij kunt er uit zien, hoe hij steeds was de man, die werkte, gewerkt had en werken zou en er naar streefde het decorum der faculteit op te luisteren dooi de wetenschapterwijl hij evenveel prijs scheen te stellen op de zooveel in zich bevattende, door anderen zoo gering ge schatte, collegialiteit. Hem, die zoo vaak der Zeeuwen voor ganger of afgevaardigde wasbegroette dan ook de uitgebreide Nederlandsche Maatschappij in 185354 gaarne als haren hoofdbestuurder-voorzitter en hij opende hare bijeenkomst toevalligerwijze te Middelburg in de groote zaal der staten met eene keurige rede. Toen die maatschappij in haar jeug digen ijverbesloot eene medische geografie te organiseren was hij weldra gereed met '//zijne gebouwen en gestichten van Middelburg 1)" en toen later de inspecteurs ook op hunne beurt van eene topografie van Nederland droomdenwas Zeeland het eerst, en bijna het eenigst, met een deel van dat werk gereed 2); en ware in andere gewesten de lust tot werken dezelfde geweest als in Zeelandèn topografie van Middelburg èn topografie van Zeeland waren voleindigd geworden. Toen de Staten van ons gewest in 1853door den overvloed van artsen misleid, besloten om aan de provinciale genees kundige school de subsidie te weigeren, wist Fokker, die zeifin 1826 en 27 het toen, helaas, zoo gebrekkig ingerichte, onderwijs had gevolgd, als lid van Middelburgs raad te bewer ken dat die gemeente haar overnam. Hij zelf onderwees aan A. A. Fokker en J. C. de Man Proeve eerier geneeskundige plaatsbe- schrijving van Middelburg 1856 en idem De gestichten en openbare gebouwen van Middelburg 2 stukken 1847. Deze beschrijving hield op omdat het toen malige Tijdschrift der Maatschappij voor Geneeskunde ophield. 2) Geneeskundige plaatsbeschrijving van Zeeland ie. deel, 's Gravenhage 1870.

Archief | 1880 | | pagina 17