XII die instelling gedurende 12 jaren de Therapie, en wederom zoudt gij het nog bewaarde archief van de bijeenkomsten dei- lectoren moeten doorbladerenom te wetenwat hij daar werkte en ontwikkelde en organiseerdeen toch was het dezelfde man, die, door veranderde tijden zelf veranderd, in 1865, door zijn eerste advies als Inspecteur aan Gedeputeerde Staten aan dat clinicum den genadeslag toebrachten daardoor het plan verijdelde om er eene candidatenschool van te maken. Zoo ik ooit iets in Eokkeu heb afgekeurd, dan was het dat. Maar misschien had hij gelijk, en ik ongelijk. De laatste werken van Fokke r liepen over de zoogenaamde ongezondheid van Zeeland, over de worstvergiftiging te Mid delburg, over de oogziekte in de met rook gevulde keeten der polderwerkersover de belooningdie koning Lodewtjk vaststelde voor de Zeeuwsche boerinnendie haar kinderen zoogden x)waarbij hij te weten kwam dat zulke belooningen een stel gouden krullen inderdaad zijn uitgereikt en eindelijk eene studie over de verspreiding der medici in dit gewest. Het meeste daarvan deed hij als Inspecteurwaartoe hij den 21 October 1865 bij de invoering der nieuwe ge neeskundige staatsregeling was benoemd. Geen beter man kon de Koning ooit voor die betrekking in Zeeland hebben ge vonden; het publiek en zelfs de medici sympathiseerden met hem. Eerlijk als altoos rechtvaardig en niet onverschillig streng en niet lastig, immer gehecht aan de wet, handelde hij in milden geest. Waar hij kon zocht hij misbruiken te verbeteren en aan, in zijn oog goede, inrichtingen deel te nementerwijl zijn werkzame hand was te bespeuren in meni- gen arbeid van de Inspecteurs. Zoo zwaar woog hem het belang van de maatschappij, dat, ofschoon hij met zijn ge neeskundigen raad alle werkzaamheden ten einde toe had Zie Tijdschrift: de Gezondheid1878, 110. 6, dr. J. P. Berdknjs van Berlekom Nog iets over het zogen van eigen kinderen.

Archief | 1880 | | pagina 18